HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Zpěváček na vlnách Českého rozhlasu

Zpěváčci na 3 stanicích Českého rozhlasu
Pustíte si rádio a ono se vám ozve: Konopja, konopja ... Tentokrát nejde o boj za legalizaci marihuany, ale upoutávku na XIII. ročník Celostátní soutěže dětských zpěváků lidových písní ZPĚVÁČEK - VELKÉ LOSINY 2007, ve které zaznívá hlas vítězky loňského ročníku soutěže Petry Hrubošové. V těchto dnech je totiž na 3 stanicích Českého rozhlasu vysílán spot k připravované soutěži.
Český rozhlas je již po několik let jedním z hlavních partnerů Zpěváčka. Je partnerem velice významným a vůbec ne jen formálním. Posuďte sami.
Na propagaci soutěže, folkloru a také Folklorního sdružení České republiky byl zaměřen velice populární pořad "Tobogan", který byl odvysílán v sobotu 28. dubna v 11:05 hodin na Českém rozhlase 2 - Praha. Že jste si jej nestihli poslechnout? Nevadí.
Český rozhlas Ostrava již téměř od počátku soutěže celou soutěž ozvučuje a zaznamenává. Záznamy jsou pak využívány ve vysílání a čas od času vydávány na CD ve spolupráci s Radioservisem, což je opět dceřiná společnost Českého rozhlasu.
Vloni se Českému rozhlasu podařilo obnovit legendární BROLN. Přestože jde o profesionální těleso, bude v letošním roce poprvé přímo ve Velkých Losinách doprovázet více než polovinu zpěváčků.
S propagací Zpěváčka se můžete setkat také na dalších internetových stránkách Českého rozhlasu. Stačí, když si zadáte adresu www.rozhlas.cz/folklor, na které můžete poslouchat také lidovou muziku.
S propagací Zpěváčka se v těchto dnech určitě setkáte také v pořadu "Putování za folklorem" ve vysílání Českého rozhlasu 2 - Praha. A pokud chcete znát vítěze a nemáte možnost do Velkých Losin přijet, pusťte si v neděli 13. května v 18 hodin zprávy Českého rozhlasu 2, kde bude zařazena také informace o Zlatém zpěváčkovi roku 2007.
Řeknete si asi: Folklorní sdružení musí být určitě bohatá organizace, když si může dovolit takto širokou propagaci v rozhlase. Kolik takové partnerství stojí? Prozradím vám sladké tajemství: vůbec nic. Celou tuto práci pro zpěváčky a pro folklor dělá Český rozhlas zdarma.
A tak aspoň smekám klobouk a volám do éteru: Haló, Český rozhlase, slyšíš nás? Děkujeme Ti.

Jiří Pokorný

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Zpěváčci
Zveřejněno 08.05.2007 v 17:10 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA