HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Zahájení plavební sezóny 2007 je již v sobotu 19.05.2007

Předmět: TISKOVÁ ZPRÁVA: Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu - Zahájení plavební sezóny 2007 je již v sobotu 19.05.2007
Libín - S, folklorní sdružení
Již v sobotu 19. května 2007 bude otevřena letošní plavební sezóna na Schwarzenberském plavebním kanálu. Folklorní sdružení Libín-S Prachatice svým projektem Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu, jehož součástí je i již 9. Slavnost Schwarzenberského plavebního kanálu, kterou bude zahájena plavební sezóna, přivádí znovu folklorní muziku, lidové písničky a tance, ale také stará šumavská řemesla plavců, dřevorubců, uhlířů. Při plavení dříví zněly české lidové písničky již před dvěma sty lety, psal o tom již ředitel schwarzenberského panství Ernest Mayer v roce 1828.
Na letošní zahájení plavební sezóny na Jeleních Vrších nedaleko Nové Pece pozvali prachatičtí také folklorní soubor D´Haselbacher Volkstanzgruppe z dolnorakouského Schwarzenau, z Horních Rakous přijede dudák Rudi Lughofer (hraje na "českého kozla" - české dudy ze Strakonic), očekáván je i bavorský pěvecký sbor Perlesreuter Sänger, zahraje i Malá česká muzika. Folklorní soubor Libín-S Prachatice připravuje premiéru jednoho nového tance.
Začíná se v přírodním amfiteátru na Jeleních Vrších v pravé poledne. Hned na začátku by měla starostka Nové Pece Zuzana Janátová zaplatit majiteli skulptury Strážce - rakouskému spolku SUNNSEITN zastoupeném Gotthardem Wagnerem - roční nájemné ve formě parohového knoflíku. Pak už se bude zpívat, hrát a tancovat až do dvou odpoledne.

O hodinu později, hodinu po poledni v romantickém prostředí okolí horního portálu plavebního tunelu budou poprvé vyprávět pohádky z obou stran Šumavy Helena Svobodová a Helmut Wittmann. Kdo nepřijde včas, bude mít šanci poslouchat pohádky Heleny a Helmuta ještě jednou, po skončení plavení ve tři odpoledne ve stodole domu č.p. 13 (je zde expozice o plavebním kanálu KANÁL EXPO).

O půl druhé na kraji lesa pod lesovnou na Jeleních Vrších bude znít z plavebního kanálu jazz. Rakouský spolek SUNNSEITN připravil projekt Jazz v kanálu. Jazz si budete moci odpoledne poslechnout potom ještě dvakrát - ve čtyři odpoledne u kostela ve Zvonkové nedaleko česko-rakouských hranic a o půl šesté na náměstí rakouského Aigenu.
Hodně lidí přijede jistě hlavně proto, aby vidělo ukázku plavení dříví. Plavební ředitel Hynek Hladík přečte ve dvě hodiny tento plavební rozkaz:
Plavební rozkaz č.1/2007 k provedení ukázkové plavby dříví

Nařizuji tímto provést ukázkovou plavbu dříví v sobotu dne 19.května 2007 na Jeleních Vrších.

Plavbu nařizuji provést od lesovny na Jeleních Vrších zhruba 50 sáhů za hranicí prvního a druhého úseku po potok Hučice cca 20 sáhů před sáhovým kamenem 34. Splaveno bude zhruba 1/2 sáhu dlouhého a 1/2 sáhu palivového dřeva.

Nařizuji dále, aby se k plavbě dostavil v dostatečném počtu plavební personál s potřebným nářadím.

Nástup personálu bude o druhé hodině po poledni.

Plavebnímu personálu i případným divákům nařizuji, aby se chovali dle mých rozkazů a dbali všech bezpečnostních opatření, aby nedošlo ke ztrátám na životech či úrazům.
Po návratu plavců a diváků na Jelení Vrchy zazní znovu pohádky z obou stran Šumavy.

Zhruba o půl čtvrté bude pokračovat folklorní setkání, které dozní asi kolem páté.

Hynek Hladík
Česká 677
CZ-38301 Prachatice
Tel. +420 602272442
Fax +420 388317609
e-mail: hladik.hynek@iol.cz
web: www.schw-kan.com v češtině
www.schw-kan.com/sd_home.html in der deutschen Sprache
www.hladikh.websnadno.cz
www.pohadky-maerchen.snadno.eu

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 13.05.2007 v 22:56 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA