HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Ze Zpěváčků

13. května 2007 ve Velkých Losinách
Druhou květnovou neděli, kdy každým rokem slavíme Den matek, se letos 13.5. v krásně rozkvetlých lázních Velké Losiny konal finálový koncert soutěže Zpěváček 2007. Byl to už 13. ročník této soutěže dětských zpěváků lidových písní ve věku 10-15 let, kteří postoupili z regionálních kol z celé republiky, aby zde předvedli své umění, zaujali svým zpěvem a projevem diváky a zejména odbornou porotu. Ta pak měla nelehký úkol - a to vybrat z 20 soutěžících 10 finalistů a určit Zlatého, Stříbrného a Bronzového zpěváčka 2007.
O tom, že výkony finálové 10 byly dosti vyrovnané svědčí i fakt, že porota udělila 2 druhá a 2 třetí místa. Zlatým zpěváčkem se stala Kristýna Daňhelová, opět dívka z jižní Moravy z Uherského Hradiště a stejně jako loňská vítězka Petra Hrubošová je majitelkou krásného hlasu, kterým dokáže zaujmout.
Na koncertě vystoupili také někteří loňští finalisté a hosté ze zahraničí - zpěváčci ze Slovenska, Rakouska a Bulharska.
Věřím, že všichni účinkující udělali radost svým maminkám k jejich svátku a nejen jim a všichni diváci odcházeli z koncertu bohatší o krásné zážitky s lidovou písničkou, o což se postaraly také doprovodné muziky BROLN a Česká muzika Zd. Vejvody.
Zpěváčkům 2007 přeji hodně úspěchu na dalších koncertech a hodně radosti s lidovou písničkou.

Barbora Čechová

Zpěváčci
Zlatý zpěváček 2007 Kristýna Daňhelová z Uherského Hradiště
(foto DTA pí. Vrbová)

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Zpěváčci
Zveřejněno 16.05.2007 v 23:59 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA