HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Poděkování ředitele hudebního festivalu účastníkům 8. hudebního festivalu Setkání cimbálových muzik Valašského království

Poděkování ředitele hudebního festivalu účastníkům 8. hudebního festivalu "Setkání cimbálových muzik Valašského království", který se konal 18. a 19. května 2007 ve Frenštátě pod Radhoštěm.
8. hudební festival byl mimořádný v historii konání těchto festivalů řadou důležitých doprovodných událostí.
Ve čtvrtek 17. května 2007 byly oceněné práce žáků škol věcnými cenami na vernisáži výstavy "O nejlepší žákovskou práci". Těmto dětem je třeba poděkovat za stále kvalitnější rostoucí úroveň. V pátek 18. května 2007 vystoupilo na náměstí 17 dětských kolektivů, kde význam pravidelné práce vedoucích muzik s dětmi vyzdvihl přítomný poslanec PS P České republiky pan Ladislav Šincl, který přijal záštitu nad setkáním těchto dětských muzik. Za záslužnou a pravidelnou práci vedoucích muzik, která právě vrcholila pátečním vystoupením, patří poděkování s přáním dalších úspěchů v práci s dětmi. Večer proběhl odborný seminář pro tyto dětské muziky, který vedli hudební redaktor Českého rozhlasu v Ostravě Jan Rokyta a emeritní ředitel Valašského muzea v přírodě z Rožnova p.R. Jaroslav Štika, Seminář byl velkým přínosem pro práci těchto muzik a byl vysoko oceněn všemi přítomnými.
Hlavní pořad v sobotu 19. května 2007 zahájil ředitel hudebního festivalu Radomír Golas. V historii našich hudebních festivalů byl tento festival výjimečný přítomností premiéra České vlády Mirka Topolánka, který nad naším hudebním festivalem přijal záštitu. Nejen že se na zahájení sobotního programu představil ve valašském kroji, ale dokonce spolu s Královnou matkou Valašského království Jarmilou Šulákovou zazpívali divákům i společnou píseň. Ve svém uvítacím projevu podtrhl důležitost a význam konání folklorních festivalů v naší republice a záslužnou práci organizátorů pro jejich zdárný průběh. V podobném duchu hovořil i starosta města Stanislav Hrabovský a předseda Folklorního sdružení ČR Zdeněk Pšenica, který těmto organizátorům za jejich obětavou práci poděkoval. Touto cestou jim chceme i my poděkovat za jejich účast a naše poděkování patří i všem dospělým účinkujícím 17 kolektivům za to, že seznámili širší veřejnost nejen se svou bohatou tradiční plodnou činností, ale i současným zajímavým programem a že diváci mohli i posoudit velmi zajímavé rozdílnosti a některé společné znaky valašské kultury Karpatského oblouku ve vystoupení lidových hudeb z Polska, Slovenska a Valašska. V tématickém pořadu se dokonce mohli dozvědět, co se všechno v manželské "instituci" může přihodit.
Setkání cimbálových muzik Valašského království
Setkání cimbálových muzik Valašského království
Setkání cimbálových muzik Valašského království
Výjimečnost festivalu byla i v návštěvě delegace v čele s ministrem pro životní prostředí a místopředsedou vlády České republiky Martinem Bursíkem, která na nedaleké hoře Radhošť uložila dekret "Uzamčení valašské země na 100 roků" do radhošťské kaple pro zajištění nerušeného životního prostředí v našem kraji. Výjimečnost hudebního festivalu byla i v návštěvě mezinárodní delegace "Beskydského kultúrného kruhu" trojmezí Polska, Slovenska a České republiky, který plánuje rozvíjení mezinárodních kulturních kontaktů těchto příhraničních regionů. Tato delegace tak podpořila i cíle našeho hudebního festivalu, který kromě podpory rozvoje dětských a dospělých muzik a propagace lidové kultury a její zachování pro budoucnost se snaží udržovat a propagovat i rozvoj lidových tradic a kulturní spolupráci tohoto trojmezí. Význam naší snahy právě podpořili premiér naší vlády Mirek Topolánek a ostatní výše jmenovaní hosté, kterým opětovně děkujeme za jejich podporu.

Radomír Golas
ředitel hudebního festivalu

Setkání cimbálových muzik Valašského království
Setkání cimbálových muzik Valašského království

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 24.05.2007 v 20:42 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA