HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

HORÁCKO ZPÍVÁ A TANČÍ 2007

Při příležitosti oslav 800 let od první zmínky o Světlé nad Sázavou se uskuteční v tomto městě ve dnech 8. - 9. června 2007 Folklorní festival "Horácko zpívá a tančí".
HORÁCKO ZPÍVÁ A TANČÍ 2007
Světlá nad Sázavou, 8. - 9. června 2007
Horácké slavnosti Horácko zpívá a tančí
V pátek 8. června v 9,00 a v 10,30 hodin se konají vystoupení účastníků festivalu pro školní mládež. Souběžně se koná v zámeckém parku znalostní stezka na téma "Město, kde žiji". V 15,30 se uskuteční koncert Dechové hudby ZUŠ ve Světlé nad Sázavou. Pak přijdou ke slovu dětské folklorní soubory a vítězové krajského kola soutěže Zpěváček 2007 v přehlídkovém pořadu "Pramínky". Páteční program uzavírá koncert skupiny Čechomor na zimním stadionu.
Sobotní program otevřou společně v 9,00 hodin "Roztančená ulice" - propagační vystoupení folklorních souborů ve městě a "Jarmark lidových řemesel" na náměstí. Ve 14 hodin vyjde od Základní školy v Komenského ulici "Průvod souborů městem", který pokračuje přes náměstí na nádvoří zámku. Ve 14,40 zazní hlasy smíšeného pěveckého sboru "Gaudeamus" ze Světlé nad Sázavou. Hlavní festivalový pořad "Horácko zpívá a tančí" začíná v 15 hodin. Vystoupí v něm soubory Bystřinka, Kamínek a Rozmarýnek Žďár nad Sázavou, Groš a Rožínka Dolní Rožínka, Jeřabinka Jihlava, Kuřátka Chrudim, Škubánek I. A Škubánek II. Světlá nad Sázavou a Vysočinek Hlinsko. Hosty festivalu jsou soubory Jiskra Plzeň, Maškara Studnice, Bystrzacy Poslo a Kongo.
Horácké slavnosti Horácko zpívá a tančí
Plakát (doc)
Pořadateli festivalu jsou KyTICe - Kulturní zařízení Světlá nad Sázavou, Město Světlá nad Sázavou, Folklorní soubor Škubánek Světlá nad Sázavou, Folklorní sdružení ČR a Horácké folklorní sdružení za podpory MK ČR, Fondu Vysočiny kraje Vysočina pod záštitou poslance Parlamentu ČR Jana Kasala, senátora Bedřicha Moldana, presidenta NKÚ Františka Dohnala, hejtmana kraje Vysočina Miloše Vystrčila a generálního ředitele HZS ČR Miroslava Štěpána.
Festival sponzorují: EVOS - HYDRO, s.r.o., Ledeč nad Sázavou, JUDr. L. MÁLEK, Havlíčkův Brod, TOST.cz, Ledeč nad Sázavou, Lesní společnost obcí Ledeč n. S., Hněvkovice a EMIL WURST, Pardubice
Festival podpořili:
ACR Alfa - Agentura propagace ČR, Akademie - Vyšší odborná škola, Gymnázium a Střední odborná škola uměleckoprůmyslová Světlá nad Sázavou a Kamenosochařské středisko Lipnice n. S., Borovice - informační centrum, C.I.O.F.F., Caesar Crystal Bohemiae, a.s. Světlá n. S. - Josefodol, Česká zemědělská akademie v Humpolci, pracoviště Světlá n. S., Dětská tisková agentura, Folklor - časopis FOS ČR, Haló noviny, HZS ČR, IFG, IOV, Klub českých turistů, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, OSA- Ochranný svaz autorský, Sklo Bohemia, a.s., Světlá n. S., TISK HERMANN & SPOL., Havlíčkův Brod, ZŠ v ul. Komenského, Světlá n. S., ZŠ v Lánecké ul., Světlá n. S., ZUŠ, Světlá n. S., sportovní kluby ze Světlé n. S.
Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky, Rádio Proglas, ČRo Region, Dětská tisková agentura, Havlíčkobrodský deník a Informační server borovice.cz.

Podle podkladů pořadatele zpracoval Jiří Pokorný

Kontakt:
Eva Pejchalová
Tel. 604368204
e-mail: skubanek.svetla@seznam.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 02.06.2007 v 11:17 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA