HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

20. MFF Dětské folklorní dny Liptál

20. Mezinárodní folklorní festival "Dětské folklorní dny" Liptál
Ve dnech 8. - 11. června 2007 proběhl v Liptále již tradiční a pro tento rok jubilejní 20. ročník MFF Dětské folklorní dny Liptál. Tyto dny byly zároveň věnovány 415. výročí narození učitele národů J.Á. Komenského ( 1592 - 2007 ), jehož myšlenka, že "Učit lze slovy, ale vychovávat příkladem" nás doprovázela během celého folklorního víkendu v Liptále. Zároveň jsme také vzpomněli dalšího významného představitele tohoto regionu Františka Bartoše, podle jehož knihy nesl hlavní dětský pořad název - "Naše děti."
Záštitu nad festivalem převzali paní Alena Gajdůšková, pan Josef Smýkal a pan Jiří Halaška.
V pátek 8.6. v 15.30 hodin byla zahájena výstava s názvem "Pojďte s námi do pohádky", kterou připravily děti za MŠ Liptál pod vedením paní ředitelky Evy Krausové. Páteční podvečer vyplnil slavnostní koncert v Českobratrském kostele evangelickém Dechový soubor evangelického luterského děkanátu Sulzbach - Rosenberg. Společně s nimi také zazpíval Ženský sbor Rokytenka a dívky z Malé Lipty.
Sobotní a nedělní program začal v 11. 00 hod. přijetím vedení souboru, hostů a sponzorů starostou obce panem Miroslavem Vaculíkem a ředitelem festivalu panem Ladislavem Michálkem.
Folklorní festival Dětské dny Liptál
Ve 13.00 hod. se sešli v kulturním areále všichni zpěváčci, kteří byli nominování svými vedoucími a kamarády do soutěže "O Liptalského ptáčka zpěváčka", aby si zasoutěžili ve zpěvu. Zúčastnilo se jich celkem 27. Porota ocenila všechny zpěváčky za účast a velmi je pochválila za krásný zpěv. Proto se vítězi stali všichni. Ale i přesto ocenila v sobotu v 1. kategorii (5. - 9. let) Hanu Záhumenkou z Bartošova D.F.S. a v neděli Lucii Kašparovou z Malůšat z Liptálu. V 2. kategorii (10. - 15.- let) v sobotu Lenku Mrlinovou z Malé Lipty a v neděli Anetu Ručkovou ze Soláňku.
Hlavní dětské programy byly zahájeny jak v sobotu, tak i neděli ve 14.00 hod. a nesly název "Naše děti". V obou hlavních dnech pro diváky vystoupily ty nejlepší soubory z regionálních soutěží dětských souborů. V sobotu se představily soubory: Bartošův dětský folklorní soubor ze Zlína, Dřeváček z Otrokovic, Malý Beskyd ze Zubří, Valášek z Nového Hrozenkova, zahraniční soubor Romafest z Rumunska a domácí Malůšata a Malá Lipta. V neděli za představily soubory: Malý Vizovjánek z Vizovic, Malý Sedmikvítek z Frenštátu p. Radh., Soláněk z Hutiska- Solanec a domácí Malůšata a Malá Lipta. Součástí hlavního programu byl i samostatný blok věnovaný neúspěšnějším zpěváčkům Valašska z Přehlídky 2007.
Folklorní festival Dětské dny Liptál
Malůšata
Folklorní festival Dětské dny Liptál
Malůšata
Folklorní festival Dětské dny Liptál
Vizovjánek
Folklorní festival Dětské dny Liptál
Soláněk
Folklorní festival Dětské dny Liptál
Malá Lipta
Folklorní festival Dětské dny Liptál
Malá Lipta
Folklorní festival Dětské dny Liptál
Malý Beskyd
Jelikož nám počasí přálo, věříme, že se dětem a divákům v Liptále líbilo a zároveň vás všechny zveme na 38. MFF Liptalské slavnosti 2007.
Folklorní festival Dětské dny Liptál
společný závěr

Andrea Čalová
andrea.calova@seznam.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 11.06.2007 v 23:14 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA