HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Polena plula kanálem letos již po třetí

POLENA PLULA KANÁLEM LETOS JIŽ PO TŘETÍ! V sobotu 16. června 2007 se konala letošní třetí ukázka plavení dříví, která je součástí projektu folklorního sdružení Libín-S Prachatice s názvem Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu.
logo
POLENA PLULA KANÁLEM LETOS JIŽ PO TŘETÍ! V sobotu 16. června 2007 se konala letošní třetí ukázka plavení dříví, která je součástí projektu folklorního sdružení Libín-S Prachatice s názvem Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu. Přestože byla třetí, byla to letošní premiéra: poprvé letos plula polena v oblasti potoka Ježová / Iglbach na česko- rakouských hranicích. Z nedalekého Aigenu přišli plavci oblečení do starobylého oblečení - tmavé pracovní kalhoty, košile, modrou zástěru, starý klobouk, na nohou měli pevné kožené boty nebo dřeváky. Franz okolo sebe šířil vůni tabáku, když kouřil fajku, a odháněl tak ze svého okolí mračna tiplic a těch byly . Plavební ředitel svolal píšťalkou plavce i zhruba tři stovky diváků z Čech, Rakouska, Německa a Švýcarska, přečetl plavební rozkaz, pak již nic nebránilo, aby se polena vydala na cestu z Rakouska do Čech (kde jinde než na Schwarzenberském plavebním kanálu můžete vidět export palivového dříví tímto směrem?). Po několika stech metrech, již na českém území, bylo třeba polena vytáhnout z vody. Plavebních háků se chopili i diváci.
16.6.2007
16.6.2007
16.6.2007
Příští ukázka plavení dříví bude 8. července 2007 opět u Ježové, bude to první prázdninová. Plavební ředitel vydal ještě večer 16. června k další ukázce plavení dříví tento plavební rozkaz:
Plavební rozkaz č.4/2007 k provedení ukázkové plavby dříví

Nařizuji tímto provést ukázkovou plavbu dříví
v neděli dne 8.července 2007 v oblasti křížení s potokem Ježová.

Plavbu nařizuji provést od sáhového kamene 110 (na rakouském území) k sáhovému kameni 112 (na českém území). Splaveno bude zhruba půl sáhu palivového dřeva.

Nařizuji dále, aby se k plavbě dostavil v dostatečném počtu plavební personál s potřebným nářadím.

Nástup personálu bude o druhé hodině po poledni.

Plavebnímu personálu i případným divákům nařizuji, aby se chovali dle mých rozkazů a dbali všech bezpečnostních opatření, aby nedošlo ke ztrátám na životech či úrazům.

Obecní úřady, hostince a hotely v oblasti Schwarzenberského plavebního kanálu žádám o vyvěšení tohoto mého plavebního rozkazu na veřejném místě.

Hynek Hladík, plavební ředitel
Nositelem hranice překračujícího projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu je folklorní sdružení Libín-S Prachatice. Jeho partnery jsou Tourismusverband Böhmerwald, spolek SUNNSEITN a Správa Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava. Spoluorganizátorem projektu je Rakouské kulturní fórum v Praze. Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie - z Dispozičního fondu, z příspěvku Jihočeského kraje a grantu města Prachatice. Hlavním sponzorem je s.p. Lesy České republiky.

Hynek Hladík
Česká 677
CZ-38301 Prachatice
Tel. +420 602272442
Fax +420 388317609
e-mail: hladik.hynek@iol.cz
web: www.schw-kan.com v češtině
www.schw-kan.com/sd_home.html in der deutschen Sprache
www.hladikh.websnadno.cz
www.pohadky-maerchen.snadno.eu

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 17.06.2007 v 12:45 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA