HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Telč: Zdařilá akce

Při příležitosti 15. výročí uznání města Telče kulturní památkou UNESCO uspořádal MěÚ Telč a soubor Podjavořičan akci Folklór v máji.
26. května 2007 uspořádal MěÚ Telč a soubor Podjavořičan akci Folklór v máji. Konala se u příležitosti 15. výročí uznání města Telče kulturní památkou UNESCO, takže na ní vystoupily především horácké soubory měst UNESCO - telčské soubory Kvíteček, Kvítek a Podjavořičan, za Třebíč Bajdyšek a Bajdyš, ze Žďáru nad Sázavou Studánka. Jako hosté byly přizvány jihlavské soubory Šípek, Pramínek a Vysočan. Milým hostem byla dechová hudba Duslanka ze spřáteleného slovenského města Šala. Celkem se na pódiu vystřídalo 300 účinkujících. V dopoledních hodinách to byly dětské, odpoledne dospělé folklórní soubory. Ve 14 hodin vyšel za doprovodu telčské dechovky velký průvod městem. Všechny přítomné soubory došly na náměstí, kde je na hlavním pódiu pozdravil hejtman kraje Vysočina RNDr. Miloš Vystrčil, starosta města Telče Mgr. Roman Fabeš, místostarostka Hana Müllerová a primátor města Šala MUDr. Martin Alföldi.
Podjavořičan, folklorní soubor
Podjavořičan, folklorní soubor
Podjavořičan, folklorní soubor
Podjavořičan, folklorní soubor
Podjavořičan, folklorní soubor
Podjavořičan, folklorní soubor
Akce byla doprovázena řemeslnickým jarmarkem a program shlédlo početné obecenstvo. Přestože vystoupení dospělých souborů narušila nečekaná bouře, neubralo to na veselé náladě všech přítomných. Zpívalo se v podloubí a po skončení bouře program pokračoval na hlavním jevišti dál. Jak obecenstvo, také účinkující odcházeli do svých domovů s dobrou náladou.

Jana Návratová, choreografka souboru Podjavořičan

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 19.06.2007 v 01:12 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA