HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Probíhá valná hromada Mezinárodní asociace plavců a vorařů v německém Schiltachu

TISKOVÁ ZPRÁVA: PROBÍHÁ VALNÁ HROMADA MEZINÁRODNÍ ASOCIACE PLAVCŮ VORAŘŮ V NĚMECKÉM SCHILTACHU
Libín - S, folklorní sdružení
Ve čtvrtek se do Schiltachu sjížděli plavci a voraři z členských spolků Mezinárodní asociace plavců a vorařů, jejíž členem je i folklorní sdružení Libín-S Prachatice. V podvečerních hodinách byli plavci a voraři přivítáni v obřím stanu na Plavební louce.
Hlavní program začal v pátek. Účastníci valné hromady jednali dopoledne v Hansgrohe Akademie. Program po dobu jednání byl zajištěn i pro hosty - ti navštívili skansen Vogtbauernhöfe (Fojstké rolnické dvory) v Gutachu. Po obědě byla na programu prohlídka výstavy o lesním hospodářství a vorařství. Hlavním odpoledním programem je zvláštnost údolí Kinzing "Rüttibrennen". Závěr pátečního dne se bude odehrávat opět ve slavnostním stanu na Plavební louce - hudební program, předávání dárků.
Sobotní dopoledne bude věnováno okružní jízdě údolím řečky Sulzbach do St. Romanu a na Elmlinsberg. Účastníci si prohlédnou typický schwarzwaldský dvůr, potom uvidí, jak se kácely stromy ručním nářadím. Po obědě se zúčastní účastníci exkurze "voraření v údolí Heubachu" a navštíví Vorařské muzeum. Od pěti hodin odpoledne vyrazí na cestu vor, který připravili voraři ze spolku "Schiltacher Flößer" na řece Kinzing. Večer bude ve stanu na Plavecké louce a v jeho blízkosti za svitu táborového ohně folklorní program. O půl jedenácté večer se rozehraje hra světel a vody "Kinzing v plamenech".
V neděli dopoledne bude průvod všech skupin z Plavební louky k městskému kostelu, kde se bude o půl jedenácté konat ekumenická mše.
Městys Schiltach s cca 4100 obyvateli leží na jihozápadě Německa na okraji Černého lesa zhruba 70 km jihovýchodně od francouzského města Strassbourg (asi 570 km od Prachatic). Pro Schiltach jsou typické hráděné domy, dlouhá plavecká a jirchářská tradice. Náměstí Schiltachu vypadá jako z kulis, po obvodu hrázděné domy a symbol města schiltašská radnice z roku 1593. V Schiltachu působí plavecký spolek "Schiltacher Flößer", který zajišťuje konání valné hromady Mezinárodní asociace.
Do Schiltachu neodejela malá delegace folklorního sdružení Libín-S Prachatice. Plavební ředitel Hynek Hladík se z jednání valné hromady omluvil ze zdravotních důvodů. Před jejím konáním provedl jako revizor Mezinárodní asociace plavců a vorařů kontrolu dokladů závěrečného účtu za rok 2006.
Příští valná hromada spolu s mezinárodním setkáním plavců a vorařů se bude konat v červnu 2008 v aragónském Laspuňa (1810 km od Prachatic) pod Pyrenejemi na řekách Cinca a Ebro.

Hynek Hladík
Česká 677
CZ-38301 Prachatice
Tel. +420 602272442
Fax +420 388317609
e-mail: hladik.hynek@iol.cz
web: www.schw-kan.com v češtině
www.schw-kan.com/sd_home.html in der deutschen Sprache
www.hladikh.websnadno.cz
www.pohadky-maerchen.snadno.eu

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 22.06.2007 v 23:45 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA