HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Soubor Kovářovan absolvoval folklorní turné

Tisková zpráva...
Soubor Kovářovan absolvoval "folklorní turné"
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan uskutečnil své letní "turné" hned první prázdninový týden. Ve středu 4. července zavítal Kovářovan do jihomoravských Ratíškovic, kam jeho členové přijeli na pozvání místního souboru, aby oplatili návštěvu na letošním Jihočeském folklorním festivalu.
Od místního kulturního domu v Kovářově odjížděl soubor ráno krátce po deváté hodině a po poledni dorazil šťastně do Ratíškovic, kde již byl očekáván svými hostiteli. Po obědě a nezbytných informacích o chystaném programu se členové souboru vydali na prohlídku barokního zámku v Miloticích i tamní národopisné expozice krojů z oblasti Slovácka.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
momentky z "folklorního turné"
zámek v Miloticích
První den návštěvy se Kovářovan představil se svým třičtvrtěhodinovým programem v Lázních Hodonín, kde předvedl publiku písně i tance ze své národopisné oblasti Kozácka a diváci mohli obdivovat i krásu kozáckého kroje.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
v lázních Hodonín
V podvečer Kovářovan společně se svými moravskými hostiteli navštívil Vinné sklepy Slavín, kde se uskutečnila ochutnávka několika druhů vín s náležitým odborným výkladem a poté posezení do pozdních večerních hodin s přáteli ze souboru Ratíškovská Dolina.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
ve sklípku
Druhý den ráno se uskutečnila slavnostní mše v ratíškovském kostele zasvěceném slovanským věrozvěstům sv. Cyrilu a Metoději, která se konala v roce 150. výročí posvěcení tohoto kostela. Slavnostní mši celebroval P. Richard Čemus, S.J. profesor Orientálního Institutu v Římě. Před závěrečným požehnáním zazpívali přítomným z chóru kostela zpěváci Kovářovanu píseň Kovářovská náves a sklidili od účastníků mše velký potlesk. Před kostelem se ještě společně vyfotografovali se vzácnou návštěvou z Říma a poté odjeli na oběd do restaurace u sportovního areálu v Ratíškovicích.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
s P. Richardem Čemusem
V odpoledním programu navštívili Kovářovští Baťovo hornické muzeum ve vagónu a po prohlídce se již začali chystat na své odpolední vystoupení. V 15 hodin přivítal na radnici v Ratíškovicích všechny členy souboru starosta obce Ing. Josef Uhlík společně s místostarostou PhDr. Radimem Šťastným a po přípitku i předání upomínek nastala vzájemná beseda.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
uvítání u starosty
Poté se Kovářovští přesunuli do místního kinosálu, kde na jevišti představili ve dvou vstupech jihočeský folklor, který měl u publika velký ohlas. Po ukončení pořadů následovala večeře a Beseda u cimbálu.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
na jevišti v Ratíškovicích
V pátek 6. července, poslední den návštěvy, se po snídani hostitelé se členy Kovářovanu rozloučili a popřáli jim šťastnou cestu domů.
Na Kovářovan tento den čekalo další vystoupení ve Skanzenu vesnických staveb Středního Povltaví ve Vysokém Chlumci. Po dlouhé cestě z Moravy soubor přijel potěšit diváky do areálu skanzenu, kde přítomní návštěvníci tleskali krásným jihočeským písním i tancům. Po vystoupení si Kovářovští prohlédli starobylá stavení a po občerstvení se rozloučili s pořadateli.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
ve Skanzenu
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
prohlídka Skanzenu
V sobotu 7. července přijel Kovářovan ještě na pozvání zástupců města Mirotice na 13. ročník Alšových dnů, kde opět zatančil a zazpíval v místě konání tamního Kulturního festivalu.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
momentka z Mirotic
Chtěli bychom poděkovat hostitelům z Ratíškovic za péči, kterou po celou dobu pobytu věnovali našemu souboru a samozřejmě i organizátorům dalších akcí děkujeme za pozvání.
Členům našeho souboru děkujeme za reprezentaci Obce Kovářov i jihočeského folkloru na všech místech, která jsme v průběhu "folklorního turné" navštívili.

manželé Milan a Pavla Škochovi
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Kovářov 398 55
tel.: 382 594 106, 604 692 062
e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.kovarov.cz, www.jfos.cz, www.fos.cz

Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
ve slováckém kroji

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 08.07.2007 v 23:15 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA