HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

F SCÉNA 2007 aktuálně - blíží se finále

Zbývají už jen tři představení do oficiálního zakončení letošního jubilejního 10. ročníku folklorní akce v rámci Brněnského kulturního léta, F SCÉNY 2007. Ale pěkně po pořádku...
První, zahajovací víkend se nezdařil úplně podle představ. Úvodní představení (21. června) na hradě Špilberku bylo z důvodu výjimečně špatného počasí zrušeno a i ostatní dva dny víkendu propršely. Přesto ale v pátek i v sobotu přišlo dost lidí, aby zhlédli milé a zábavné představení pražského Tanečního divadla Bu-fo.
F Scéna
Bu-fo
Druhý víkend (28. - 30. června) bylo počasí už poměrně dobré a tak nic nebránilo tomu, aby diváci přišli podpořit oblíbený folklorní soubor Kyjov z Kyjova, který přijel v "plné polní" (90 účinkujících všech věkových kategorií). Jejich hravé představení Obrázky přineslo úsměv na nejedné tváři.
F Scéna
Kyjov z Kyjova
Třetí týden se nám nikoliv klasické tři, ale pět dní (úterý 3. 7. až sobota 7. 7.) večer co večer představovali přátelé z Maďarska, vynikající soubor Belencérés. Strhující výkony tanečníků i čtyřčlenné muziky ve spojení s už tak temperamentními a výraznými tanci a písněmi přinesly skutečně nevšední zážitek. Kdo přišel, určitě neprohloupil. A byli i tací, kteří přišli víckrát...
F Scéna
Belencérés
Čtvrtý, předposlední víkend (12. - 14. 7.), se s velkou částí svého repertoáru představil jeden z hlavních spolupořadatelů F SCÉNY - Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ z Brna. Ve čtvrtek se předvedla jeho hudební skupina a dívčí pěvecký sbor v samostatném hudebním koncertu . V pátek patřila první polovina výchovnému pořadu pro školy Rande naslepo a druhá byla seskládána z tanečních, hudebních a pěveckých čísel v podání převážně profesionální části souboru. A na závěr, v sobotu byl uveden celosouborový program Povedená sezóna aneb Z každého rožku trošku, kde se opět představily všechny tři složky souboru. Každý den se účinkující těšili velkému potlesku a protože ovace mnohdy nebraly konce, přidávalo se i nad rámec vymezeného časového prostoru.
F Scéna
VUS ONDRÁŠ
A nyní nás čeká poslední - pátý víkend v rytmu F SCÉNY 2007. V něm se ve čtvrtek a pátek (19. a 20. 7.) můžeme na nádvoří Staré radnice těšit na hosta ze Slovenska, folklorní soubor Vranovčan z Vranova nad Topľou.
Finále letošního jubilejního desátého ročníku F SCÉNY 2007 se bude konat v sobotu 21. července na hradě Špilberk, kde se uskuteční slavnostní závěrečné představení. V něm společně vystoupí soubory Vranovčan a ONDRÁŠ. Jistě se máme na co těšit, ale raději si držme palce a doufejme společně v hezké počasí, ať se letošní F SCÉNA představí na Špilberku alespoň jednou... a oslava jejích desátých narozenin bude mít i onu pomyslnou důstojnou tečku.
Brno, 15. 7. 2007

Eliška a Hana Maděrovy
maderova@vusondras.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: F Scéna
Zveřejněno 15.07.2007 v 22:25 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA