HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Soubor písní a tanců SUSZANIE z Horní Suché v Holandsku

Celý soubor písní a tanců SUSZANIE (SUŠANÉ), t.j. celkem 35 členů, z toho 23 tanečníků, 5 muzikantů, 4 zpěvačky a 3 osoby z vedení souboru, se zúčastnilo ve dnech od 27.6. do 1.7.2007 42. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu "Op Roakeldais" v holandském Warffumu v provincii Groningen.
Celý soubor písní a tanců SUSZANIE, t.j. celkem 35 členů, z toho 23 tanečníků, 5 muzikantů, 4 zpěvačky a 3 osoby z vedení souboru, se zúčastnilo ve dnech od 27.6. do 1.7.2007 42. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu "Op Roakeldais" v holandském Warffumu v provincii Groningen. Kromě nás se tohoto festivalu zúčastnilo dalších čtrnáct folklorních souborů z Indonézie, Portugalska, Korey, Jordánska, Indie, Brazílie, Litvy, Kostariky, Mongolie, Mexika, Bulharska a domácího Holandska. Z toho vyplývá, že náš soubor reprezentoval nejenom Horní Suchou, Českou republiku, ale také celou střední Evropu. Tato reprentace, myslím si, byla velmi úspěšná, soubor ukázal místnímu velmi početnému publiku pro něj dosud neznámý těšínský folklor a pro zpestření rovněž východoslovenský folklor. V pěti dnech trvání festivalu soubor vystupoval až 9x, kromě toho se zúčastnil festivalového průvodu s ukázkami tanců, ekumenické bohoslužby, vedení souboru přijal na radnici starosta města Uithuizen, které je správním centrem regionu, zástupci vedení souboru se zúčastnili rovněž oficiální recepce u organizátorů festivalu. Kromě toho kapela a členové taneční složky učili v rámci Plesu národů některé typické tance z našeho regionu a kapela s pěveckou složkou vítala festivalové hosty před vstupem do haly v rámci sobotního hlavního programového bloku.
Suszanie - Sušané, soubor písní a tanců
Suszanie před průvodem v Warffum
Suszanie - Sušané, soubor písní a tanců
Suszanie se starostou města Uithuizen
Zvláštností tohoto festivalu je, že všechny soubory měly zajištěno ubytování a stravu v rodinách v okolních obcích, členové těchto rodin to dělají dobrovolně a bez nároků na jakoukoliv odměnu. Dělají to však rádi, jelikož chtějí poznávat kulturu a zvyklosti jiných národů. "Naše” rodiny z obce Kantens a Rottum navíc zajistily souboru prohlídku nejbližšího přístavu, nemocnice pro tuleně, místního mlýna s ukázkou výroby mouky a na rozlučku uspořádaly párty v místní stodole s kulturním programem a rožněním masa.
Všechna absolvovaná vystoupení byla pro členy souboru obrovským zážitkem. Vystoupení, která se konala v hlavní festivalové hale pro několik tisíc diváků, pro neopakovatelnou atmosféru, vystoupení pro dvě místní školy pro bezprostřednost malých diváků. Nejzvláštnější však bylo vystoupení ve vězení spojeným s psychiatrickou klinikou pro těžké úchylky Van Mesdagkliniek ve městě Groningen, které je největší vězení tohoto typu v celém Holandsku. Program festivalu byl sice velmi náročný, účast v něm je však zážitkem pro každého, kdo ho absolvoval. Je to rovněž motivace pro další práci v souboru.

Barbara Mračnová - vedoucí SPaT Suszanie
V Horní Suché, červenec 2007

Suszanie - Sušané, soubor písní a tanců
Suszanie s Mongolci
Suszanie - Sušané, soubor písní a tanců
Suszanie s Jordáncem
Suszanie - Sušané, soubor písní a tanců
Suszanie s Indonézankami

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 16.07.2007 v 22:22 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA