HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Program 4. ročníku MFF Pražský jarmark

Praha 1, Na Ovocném trhu 28.8. - 2.9.2007
Mezinárodní folklorní festival Pražský jarmark
Program MFF Pražský jarmark (DOC):
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY
P R O G R A M
MEZINÁRODNÍHO FOLKLORNÍHO FESTIVALU
"PRAŽSKÝ JARMARK"
PRAHA 1, NA OVOCNÉM TRHU 28. 8. - 2. 9. 2007
Folklorní festival PRAŽSKÝ JARMARK se za svou krátkou historií zařadil mezi nejvýznamnější, nejprestižnější a po stránce účasti souborů vůbec mezi největší mezinárodní folklorní festivaly pořádané v České republice. Na sklonku léta a všichni společně věřme, že na počátku přicházejícího nádherného babího léta si zajisté hlavní město Praha, takový festival zaslouží. Snahou je prezentovat před širokou pražskou veřejností, ale i mnoha zahraničními i domácími návštěvníky hlavního města, ohromnou sílu, nesmírnou krásu a pestrost domácího, ale i zahraničního folklóru. Celou jistě nevšední, sváteční atmosféru na Ovocném trhu budou doplňovat ukázky drobných starých řemeslných činností. Vždyť kolik jen kvetlo řemesel všude po dědinách a městech a jak málo jich zůstalo dodnes. Přesto se najdou zruční kováři, hrnčíři, metláři, košikáři, nebo stále žádáni tesaři. Ale ať už to byli dříve sedláři, kováři, kolomazníci, sladovníci či bruskaři a mnoho dalších, všechna jejich rukodělná činnost, um a zručnost se projevila i v lidové slovesnosti. Vzniklo bohatství písní a říkadel, žertovných popěvků, rčení, úsloví a pověstí, ale také i tanců.
Podíváme se na některé z nich a ponoříme se do dávných časů, kdy jediným spojením mezi lidmi byli formani, potulní drotaři, miškáři a obchodníci nabízející své zboží.
Ponoříme se do časů, kdy lidé tak nespěchali jako dnes a dokázali vytvořit krásu, která věky překonává.
ÚČINKUJÍCÍ ZAHRANIČNÍ SOUBORY :
Folklorní soubor " HORA RISHONIM" Jeruzalém z Izraele
Folklorní soubor "PŘI HRAMU SVETI DJORDJE" Bělehrad ze Srbska
Folklorní soubor "URALSKAYA VECHORA" Ekaterinburg z Ruska
Folklorní soubor "EXPRESION LATINOAMERICANA" z Ekvadoru
Folklorní soubor "OMLADINA" Košice ze Slovenska
Folklorní soubor "HUEYITLATOANI" Milpa Alta z Mexika
Folklorní soubor "DANCERS ASSOCIATION" Lin an z Číny
Folklorní soubor "KYSUČAN" Čadca ze Slovenska
Folklorní soubor "BRADULETUL" Horezu z Rumunska
Folklorní skupina "GENEVOIS DE CORS DES ALPES" Ženeva ze Švýcarska
Folklorní Soubor "RANCHO FOLCLÓRICO DE MONCARAPACHO"
Olhao z Portugalska
Folklorní soubor "IRTYSH" Omsk z Ruska
Folklorní skupina "GERNÁTOVCI" Čadca ze Slovenska
ÚČINKUJÍCÍ DOMÁCÍ SOUBORY :
Folklorní soubor "PRÁCHEŇSKÝ SOUBOR" ze Strakonic
Folklorní soubor "VRTEK" z Opavy
Soubor lidových písní a tanců "VALAŠSKÝ VOJVODA" z Kozlovic
Vojenský umělecký soubor "ONDRÁŠ" z Brna
Folklorní soubor "VELKÁ ROSÉNKA" z Prahy
Dětský folklorní soubor "ROSÉNKA" z Prahy
Cimbálová muzika "BROLN" z Brna se svými sólisty
Dětský folklorní soubor "KYTICE" z Prahy
Soubor "HOŘEŇÁK" z Lázní Bělohrad
Folklorní soubor "ČTYŘLÍSTEK" z Nového Strašecí
Folklorní soubor "GAUDEAMUS" při VŠE Praha
Horácký soubor písní a tanců "PODJAVOŘIČAN" z Telče
Folklorní soubor "OLŠAVA" z Uherského Brodu
Folklorní soubor "ŠPINDLERÁČEK" ze Špindlerova Mlýna
Folklorní soubor "BETTY" z Prahy
SKLADBA PROGRAMOVÝCH DNŮ :
ÚTERÝ 28. 8. 2007 - program od 16,00 do 22,00 hodin

Účinkující soubory :
16,00 - soubor "RANCHO DE MONCARAPACHO" z Portugalska
16,30 - soubor "DANCERS ASSOCIATION" Lin an z Číny
17,00 - soubor "KYSUČAN" a "GERNÁTOVCI" ze Slovenska
17,30 - soubor " HORA RISHONIM" Jeruzalém z Izraele
18,00 - soubor "VRTEK" z Opavy
18,30 - soubor "EXPRESION LATINOAMERICANA" z Ekvádoru
19,00 - soubor "HOŘEŇÁK" z Lázní Bělohrad
19,30 - soubor "PŘI HRAMU SVETI DJORDJE" ze Srbska
20,00 - Slavnostní ceremoniál a zahájení PRAŽSKÉHO JARMARKU
20,30 - soubor "URALSKAYA VECHORA" Ekaterinburg z Ruska
21,00 - soubor "ČTYŘLÍSTEK" z Nového Strašecí
21,30 - soubor "HUEYITLATOANI" Milpa Alta z Mexika

Ve 20,00 hodin rozezní náměstí Ovocného trhu trombyty a fujary k oficiálnímu zahájení Mezinárodního folklorního festivalu PRAŽSKÝ JARMARK, za účasti hlavních představitelů festivalu, významných hostů, krojovaného párů ze všech účinkujících souborů.
STŘEDA 29. 8. 2007

Ve 14,00 hodin - Slavnostní průvod účinkujících
Slavnostní průvod folklorních souborů s mezinárodní účastí by měl dotvářet celkový charakter a atmosféru festivalu. Divákům se naskytne jedinečná příležitost shlédnout barevný proud mnoha souborů z jednotlivých folklorních regionů České republiky, ale i z daleké ciziny, s řekou pestrosti krojů, radosti, tance a zpěvu.
- od 14,00 hodin všechny zúčastněné soubory roztančí a rozezpívají na
určených místech celé Staroměstské náměstí
- ve 14,15 hodin se vydá slavnostní průvod ze Staroměstského náměstí, projde
Celetnou ulicí směrem na Ovocný trh
- na čtyřech zastávkách v Celetné ulici provedou soubory malou
ukázku ze svého repertoáru hudba, tanec a zpěv
- slavnostní průvod vyvrcholí před hlavní scénou na Ovocném trhu krátkým
představením jednotlivých souborů se stručným moderováním cca 1 minuta

Průvodu se zúčastní :
- soubor " HORA RISHOHIM" Jeruzalém z Izraele
- soubor "PŘI HRAMU SVETI DJORDJE" ze Srbska
- soubor "URALSKAYA VECHORA" Ekaterinburg z Ruska
- soubor "EXPRESION LATINOAMERICANA" z Ekvádoru
- soubor "HUEYITLATOANI" Milpa Alta z Mexika
- soubor "DANCERS ASSOCIATION" Lin an z Číny
- soubor "KYSUČAN" ze Slovenska
- soubor "RANCHO FOLCLÓRICO DE MONCARAPACHO" z Portugalska
- folklorní skupina "GERNÁTOVCI" ze Slovenska
- dětský soubor "KYTICE" z Prahy
- soubor "VELKÁ ROSÉNKA" z Prahy
- dětský soubor "ROSÉNKA" z Prahy
- soubor "BETTY" z Prahy
- soubor "ŠPINDLERÁČEK" ze Špindlerova Mlýna
- soubor "PODJAVOŘIČAN" z Telče
-
PROGRAM - od 16,00 do 22,00 hodin

16,00 - soubor "RANCHO DE MONCARAPACHO" z Portugalska
16,30 - soubor "BETTY" z Prahy
17,00 - soubor "DANCERS ASSOCIATION" Lin an z Číny
17,30 - soubor " HORA RISHONIM" Jeruzalém z Izraele
18,00 - soubor "ŠPINDLERÁČEK" ze Špindlerova Mlýna
18,30 - folklorní skupina "GERNÁTOVCI" ze Slovenska
19,00 - soubor "HUEYITLATOANI" Milpa Alta z Mexika
19,30 - soubor "PODJAVOŘIČAN" z Telče
20,00 - soubor "URALSKAYA VECHORA" Ekaterinburg z Ruska
20,30 - soubor "KYSUČAN" ze Slovenska
21,00 - soubor "EXPRESION LATINOAMERICANA" z Ekvádoru
21,30 - soubor "PŘI HRAMU SVETI DJORDJE" ze Srbska
ČTVRTEK 30. 8. 2007 - program od 16,00 do 22,00 hodin

16,00 - soubor "KYSUČAN" a "GERNÁTOVCI" ze Slovenska
16,30 - soubor "DANCERS ASSOCIATION" Lin an z Číny
16,45 - soubor "RANCHO DE MONCARAPACHO" z Portugalska
17,00 - soubor "VALAŠSKÝ VOJVODA" z Kozlovic
17,30 - soubor " HORA RISHONIM" Jeruzalém z Izraele
18,00 - "PRACHEŇSKÝ SOUBOR" ze Strakonic
18,30 - folklorní skupina"GENEVOIS DE CORS DES ALPES" ze Švýcarska
18,45 - soubor "ROSÉNKA" z Prahy
19,30 - soubor "URALSKAYA VECHORA" Ekaterinburg z Ruska
20,00 - soubor "EXPRESION LATINOAMERICANA" z Ekvádoru
20,30 - soubor "PŘI HRAMU SVETI DJORDJE" ze Srbska
21,00 - soubor "HUEYITLATOANI" Milpa Alta z Mexika
21,30 - soubor "IRTYSH" Omsk z Ruska
PÁTEK 31. 8. 2007 - program od 16,00 do 22,00 hodin

16,00 - soubor "DANCERS ASSOCIATION" Lin an z Číny
16,30 - soubor "RANCHO DE MONCARAPACHO" z Portugalska
17,00 - soubor "URALSKAYA VECHORA" Ekaterinburg z Ruska
17,30 - soubor " HORA RISHONIM" Jeruzalém z Izraele
18,00 - soubor "EXPRESION LATINOAMERICANA" z Ekvádoru
18,30 - folklorní skupina"GENEVOIS DE CORS DES ALPES" ze Švýcarska
18,45 - soubor "PŘI HRAMU SVETI DJORDJE" ze Srbska
19,15 - soubor "VELKÁ ROSÉNKA" z Prahy
19,45 - soubor "OMLADINA" Košice ze Slovenska
20,15 - soubor "IRTYSH" Omsk z Ruska
20,45 - vojenský umělecký soubor "ONDRÁŠ" z Brna

OD 22,00 hodin proběhne v restauraci EL MÁGICO v Kunraticích společný večer všech zúčastněných zahraničních souborů.
SOBOTA 1. 9. 2007 - program od 16,00 do 22,00 hodin

16,00 - folklorní skupina"GENEVOIS DE CORS DES ALPES" ze Švýcarska
16,15 - soubor"BRADULETUL" Horezu z Rumunska
16,45 - soubor "RANCHO DE MONCARAPACHO" z Portugalska
17,15 - dětský soubor "KYTICE" z Prahy
17,45 - soubor "DANCERS ASSOCIATION" Lin an z Číny
18,15 - soubor "GAUDEAMUS" z Prahy
18,45 - soubor "EXPRESION LATINOAMERICANA" z Ekvádoru
19,15 - cimbálová muzika "BROLN" z Brna
20,00 - soubor " HORA RISHONIM" Jeruzalém z Izraele
20,30 - soubor "IRTYSH" Omsk z Ruska
21,00 - soubor "PŘI HRAMU SVETI DJORDJE" ze Srbska
21,30 - soubor "OMLADINA" Košice ze Slovenska
NEDĚLE 2. 9. 2007

SATELITNÍ PROGRAM - od 13,00 hodin Městská část Praha 17 - Řepy
13,00 - soubor "BRADULETUL" Horezu z Rumunska
13,30 - soubor "IRTYSH" Omsk z Ruska
14,00 - soubor "OMLADINA" Košice ze Slovenska

PROGRAM na Ovocném trhu - od 16,00 do 20,00 hodin
16,00 - soubor "RANCHO DE MONCARAPACHO" z Portugalska
16,30 - soubor "DANCERS ASSOCIATION" Lin an z Číny
17,00 - folklorní skupina"GENEVOIS DE CORS DES ALPES" ze Švýcarska
17,15 - soubor "BRADULETUL" Horezu z Rumunska
17,45 - soubor "EXPRESION LATINOAMERICANA" z Ekvádoru
18,15 - soubor "IRTYSH" Omsk z Ruska
18,45 - soubor "OLŠAVA" z Uherského Brodu
19,15 - Závěrečný ceremoniál festivalu za účasti hlavních představitelů a významných VIP hostů festivalu
19,30 - soubor "OMLADINA" Košice ze Slovenska
*
Autor programů a režie : Miroslav E K A R T
Produkce : Vlasta C I B U L O V Á
Průvodní slovo : Romana P A C Á K O V Á
Tomáš G R O S S
Inspice : Hana S L U Š T Í K O V Á
Hana E K A R T O V Á
Průvod účinkujících : Josef H A R Č A R I K
Filmová dokumentace : Studio UNITED ART Richard Korbut
Zveřejněno 17.07.2007 v 23:55 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA