HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Pozvánka na hody do Moravské Nové Vsi

Předhodové zpívání - 28. července 2007
Svatojakubské krojové hody - 29. července - 31. července 2007
Předhodové zpívání
28. července 2007
Moravská Nová Ves
tel: 519 342 202

Předhodové zpívání při cimbálu pod zeleným na Náměstí republiky. Začátek v 20:00 hodin. Účinkují mužské sbory z Mutěnic, Mikulčic, Čejkovic, Nedakonic, Dubňan, Skalice, domácí ženský, dívčí a mužský sbor se svými sólisty, verbíři z Podluží. Hraje CM J. Severina.
Svatojakubské krojové hody
29. července 2007 - 31. července 2007
Moravská Nová Ves
tel: 519 342 202

Tradiční krojové hody v centru Podluží, hraje dechová hudba Legrúti z Velkých Bílovic. Začátek v neděli v 15:00, v pondělí v 16:00 hodin, v úterý v 19:00. Přespolní sólo v 19:00 hodin.
Martina Polachová, DiS.
Region Podluží
Náměstí 177
691 51 Lanžhot
777/328062
Hody na Podluží
Chasa u máje (2005)
Hody v Moravské Nové Vsi patří počtem svých návštěvníků mezi nejvíce navštěvované hody na Podluží.
Na náměstí u kostela, před obecním úřadem, nebo chcete-li před "starou farou", v pátek večer zdárně chlapci ze slováckého krúžku postavili hodovou máju, kterou děvčata opentlila na znamení, že hody jsou již za dveřmi. V těchto dnech staví kolem máje hodovou "búdu", sestávající z železných pažnic, dřevěných nosníků a dalších komponentů. Samotná konstrukce se závěrem pracovního týdne bude pokrývat "zeleným" - olistěnými větvemi, které poskytnou návštěvníkům hodů příjemný stín pro posezení a tancování při hodové muzice.
Hody na Podluží
Velká búda
Třídenní hodové zábavě předchází sobotní předhodovní zpívání pod zeleným. Kdo má rád posezení s písničkou u cimbálu, ten si rozhodně přijde na své. Na zdejší hodovou neděli pravidelně jezdí přespolní krojovaní nejen z nejbližšího okolí (např. Týnec, Prušánky, Lužice, D. Bojanovice, M. Žižkov, V. Bílovice), ale i vzdálenějších (např. Hodonín, Břeclav, Lanžhot, Poštorná, Valtice, Mutěnice), ale i z obcí mnohem vzdálenějších (např. Rakvic, Velkých Pavlovic, Moravských Knínic). Obvykle se dostaví v počtu 220-250 přespolních šohajů. V posledních letech s nimi často jezdí i krojovaná děvčata. Pondělní mužácké hody jsou pojaty v domáčtějším duchu a klidnějším tempu. V úterý v podvečer vrcholí třídenní zábava hody dívčími. Děvčata přestrojená za šohaje přebírají vládu nad večerem. Domácí í přespolní "šohajé" netrpělivě vyčkávají při tanci a zpěvu příjezdu "maškar" - chlapců.
Hody na Podluží
Příjezd na koňách - Tvrdončané
V polovině letních prázdnin za krásného počasí, s účastí mnoha krojovaných z několika národopisných oblastí, s dobrou zábavou končící až ráno, až je bílý den, tím vším se vyznačují hody v Moravské Nové Vsi. Proto neváhejte a přijeďte se podívat. Jste srdečně zváni!

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Hody na Podluží
Zveřejněno 23.07.2007 v 23:16 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA