HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Kovářovan hostem v Rakousku na lidové slavnosti

Tisková zpráva...
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan byl v neděli 22. července hostem lidové slavnosti v rakouském městečku Schweiggers. Účinkoval zde jako jediný zahraniční host společně s desítkami rakouských souborů. Vystoupení Kovářovanu se uskutečnilo v rámci probíhajícího projektu "Vytvoření sítě Jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko".
Kovářovan přijel do Schweiggers kolem půl druhé odpoledne, kde byl již očekáván zástupci pořadatelů i představiteli partnerského sdružení Volkskultur Niederösterreich. Po uvítání a malém občerstvení se společně s ostatními soubory vydal průvodem za doprovodu dechové hudby na náměstí ke slavnostnímu zahájení celé akce.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
Uvítání
Úvodní slova a zdravice předcházely společnému tanci zúčastněných rakouských souborů, který zcela zaplnil prostranství před velikým stanem, v němž byl následně zahájen kulturní program. Členové Kovářovanu měli rezervováno místo vedle jeviště a tak mohli sledovat výkony jednotlivých tanečních skupin. V průběhu odpoledne probíhala i neformální jednání zástupců Kovářovanu sa zástupci některých rakouských souborů, jejichž cílem bylo projednání případné další spolupráce a možnost vystoupení hostů z Rakouska na Jihočeském folklorním festivalu Kovářov.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
U jeviště
Program slavnosti plynul a na řadu přišlo vystoupení kovářovského souboru, který předvedl zcela zaplněnému hledišti program "Proč bychom veselí nebyli". Diváci mohli obdivovat krásné kozácké kroje, shlédnout jihočeská kolečka, minet, variace polky, obkročák a vyslechnout i písně, které se prolínaly celým vystoupením souboru. Závěrečný seskok s juchnutím vyvolal bouřlivou odezvu publika, které vyjadřovalo svým potleskem uznání k výkonům vystupujících. Po následné diskusi s představiteli rakouské strany byl Kovářovan po umělecké stránce vysoce hodnocen a zanechal jen ty nejlepší dojmy.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
Kovářovan na jevišti
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
Závěr vystoupení
Po skončení celého programu obdržely všechny soubory od pořadatele dárek a též Kovářovští věnovali hlavním organizátorům upomínku z keramiky i prezentační materiály dokumentující jeho bohatou činnost. Úplný závěr se nesl v duchu tance všech účinkujících, do kterého se zapojili také členové Kovářovanu, aby se seznámili s některými prvky rakouských tanců.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
Společný tanec
Chtěli bychom poděkovat pořadatelům slavnosti za hezky prožitý den, členům našeho souboru za reprezentaci obce Kovářov a jihočeského folkloru. V neposlední řadě patří poděkování paní Hermíně Mocové, která provázela náš soubor jako tlumočnice.

manželé Milan a Pavla Škochovi
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Kovářov 398 55
tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.kovarov.cz, www.jfos.cz, www.fos.cz

Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
Taneční pár
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
Diváci
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
U džbánku

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 23.07.2007 v 23:36 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA