HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

SEARCHING
Searching centrum
Encyklopedia FoS
BASIC INFORMATION
Základní informace o FoS ČR
Authorities of The FoS ČR
Folklore festivals
Folklorní soubory
Folklorní sdruzení
Personalities of The FoS ČR
Magazine FOLKLORE
Novelties, news,...
Subsidies supplied
Folklore materials
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Festivaly C.I.O.F.F.
Festivaly I.O.V.
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles
Czech CENTRES
Služby pro turisty
Kultura a zábava
Památky a architektura

Přírodní zajímavosti
Sport a relaxace
PARTNEŘI PROJEKTU
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Prázdniny malých folkloristů z Lomnice a Diessenu

Jeden z prázdninových týdnů stráví společně v Lomnici a okolí děti z Javoráčku společně se svými kamarády z dětského souboru D Ammerthaler Diessen.
Jeden z prázdninových týdnů stráví společně v Lomnici a okolí děti z Javoráčku společně se svými kamarády z dětského souboru D Ammerthaler Diessen. Návštěva do našich rodin zavítá v pátek 4. srpna odpoledne.
V neděli se všichni sejdeme na Farské louce, kde se všechny děti mohou zapojit do připravených her a klání zařazených do Her bez hranic, které jsou pravidelně součástí výměny mládeže mezi našimi soubory.
Po společně strávené noci se v pondělí ráno vydáme na pěší turistický výlet za krásami přírodní rezervace Velký a Malý Tisý.
V úterý vyrazíme na výlet do Třeboně, kde nás vedle kulturních a historických památek čeká za příznivých podmínek pár hodin odpočinku u vody.
Středa je vždy dnem rodiny, kdy domácí připravují samostatný program.
Čtvrtek bude trochu nabitý, ale zajímavý - zahájíme exkurzí do JE Temelín, pokračovat budeme do ZOO Ohrada Hluboká a relaxovat bychom měli na tamní plovárně.
Večer se sejdeme s ostatními souboráky, známými a přáteli na společném večeru na rozloučenou, který bývá velmi veselý. Folklorní dorost většinou připraví nějaké překvapení - uvidíme, co to bude tentokrát! V pátek po obědě se s našimi hosty rozloučíme a budeme se těšit na další setkání, které některé z nás čeká již v září při podepisování partnerské smlouvy v Diessenu, kde budou naše soubory vystupovat.
Aby jste si nemysleli, že dospělí Javoráci mají v létě dovolenou, tak musím připomenout, že jsme vystupovali mimo jiné na V. ročníku hudebního festivalu Pod lípou v Jámě na návsi a na X. Selských slavnostech v Holašovicích - obě akce jsme absolvovali v sobotu 21. července.

Marcela Božovská
Městská knihovna
Lomnice nad Lužnicí
tel. +420 384 792 433
http://www.lomnice-nl.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 27.07.2007 v 20:22 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA