HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Pozvánka do Valašského muzea v přírodě

srpnové programy Valašského muzea v přírodě
Jánošíkův dukát
Kdy: od pátku 3.8.2007 do neděle 5.8.2007
Kde: Dřevěné městečko
IX. ročník Mezinárodního festivalu slovenského folkloru v ČR
VII. ročník Mistrovství Valašského království ve stloukání másla

PROGRAM MFSF Jánošíkov dukát 2007

Piatok 3. 8. 2007
19,30 hod.
Komorný amfiteáter - Drevené mestečko
Slávnostné otvorenie festivalu
Z MAĽOVANEJ TRUHLICE
Autor programu: Martin Krajňák
Moderuje: Tomáš Gross
Účinkujú:
Detský folklórny súbor ROZMARIJA, Prešov
Folklórny súbor TECHNIK, Bratislava

21,00 hod.
Areál Dreveného mestečka
PRI HUDÁKOCH
Autori programu: Peter Krescanko, Václav Peška
Moderuje: Igor Hraško
Stretnutie mladých folkloristov a milovníkov ľudového umenia pri ľudových hudbách
Účinkujú: Všetky ľudové hudby zúčastnených súborov

Sobota 4. 8. 2007
10,00 hod.
nám. T. G. Masaryka
ROZTANČENÉ NÁMESTIE
Autori: Peter Krescanko, Václav Peška, Jan Husák, Lukáš Chrbját
Živá pozvánka na festivalové programy
Účinkujú: Všetky zúčastnené súbory, hudby a sólisti

10,45 hod.
RIEKA RADOSTI
Autori: Peter Krescanko, Václav Peška, Jan Husák, Lukáš Chrbját
Sprievod zúčastnených folklórnych súborov, hudieb a sólistov
z nám. T. G. Masaryka na Komorný amfiteáter v Drevenom mestečku
Moderuje: Ivana Fabišiková

11,30 hod.
Pódium Pod lipou - Drevené mestečko
ŽIVÁ KLENOTNICA
Malá škola tancov zo Sedmohradska
Vyučuje: choreograf a padagóg ľudového tanca Attila Juhász, Szarvas, Maďarsko
Sprevádza: Ľudová hudba folklórneho súboru Tešedíka, Maďarsko

13,00 hod.
Janíkova stodola - Drevené mestečko
FUJARÔČKA MOJA
Malá škola hry na pastierske hudobné nástroje
Vyučuje: výrobca pastierskych hudobných nástrojov a pedagóg Drahomír Daloš z Lehoty pri Nitre, SR

14,00 hod.
Komorný amfiteáter - Drevené mestečko
ZAHRAJME SA NA...
Autor programu a moderuje: Ivana Fabišiková
Program detských folklórnych súborov
Účinkujú: DFS DUNAJEČEK Olomouc, DFS PÚČIK Brno, DFS ŠMYKŇA Ostrava, DFS MLADINKA Plzeň, DFS KOPANIČIARIK Myjava, Slovensko, DFS ROZMARIJA Prešov, Slovensko

16,00 hod.
Komorný amfiteáter - Drevené mestečko
ŽIJEME V JEDNEJ ZEMI
Autor programu: Jana Krajňáková
Moderuje: Tomáš Gross
Program súborov národnostných menšín žijúcich v ČR
Účinkujú: Taneční soubor ČERCHEŇA Brno, Soubor písní a tanců SUŠANÉ Horní Suchá, Spevácka skupina SUDARUŠKA Brno

18,00 hod.
Komorný amfiteáter - Drevené mestečko
OD TATIER K ŠUMAVE...
Autor programu: Lenka Šťastná
Moderuje: Radka Ehrenbergerová
Program folklórnych súborov z Českej republiky, spracovávajúcich slovenský folklór
Účinkujú: Skupina BEZOBRATŘI Brno, FS DUNAJEC Olomouc, VSĽPT POĽANA Brno, FS ŠARVANCI Praha, FS ŠMYKŇA Ostrava

19,30 hod.
Komorný amfiteáter - Drevené mestečko
HOSTIA NAŠI MILÍ
Autor programu: Martin Krajňák
Moderuje: Ivana Fabišiková
Program zahraničných krajanských folklórnych súborov a hostí
Účinkujú: TS TEŠEDÍK Szarvas, Maďarsko, FS ŠAFÁRIK Nový Sad, Srbsko, FS ZELENÝ JAVOR Krempachy, Poľsko, FS POVAŽAN Považská Bystrica, Slovensko, FS ROZSUTEC Žilina, Slovensko, FS TECHNIK Bratislava, Slovensko

21,00 hod.
Komorný amfiteáter - Drevené mestečko
7. MAJSTROVSTVÁ VALAŠSKÉHO KRÁĽOVSTVA
V MÚTENÍ MASLA
V mútení masla sa stretnú zástupcovia Maďarska, Poľska, Srbska, Slovenska a Českej republiky.

OD BUKA DO BUKA...
Autori programového bloku: Vlastimil Fabišik a Igor Hraško
Veselo i vážne o zbojníkoch a Jánošíkovi, stretnutie Jánošíkov zo Slovenska, Moravy a Čiech

22,30 hod.
Komorný amfiteáter - Drevené mestečko
FOLKLORNÍČEK PRE DOSPELÝCH alebo FĽAŠTIČKA MOJA MILOVANÁ
Autor programu: David Pavlíček
Moderujú: David Pavlíček a Martin Rezek
Účinkujú: FS KUNOVJAN Uherské Hradiště, CM Stanislava Gabriela Babice, CM ŽENIČKY Hluk, Pěvecký sbor KLEBETNICE Hluk, PULS CHLASTÁŠ Brno

24,00 hod.
Areál Dreveného mestečka
O POLNOCI PRI MUZIKE
Zábava pri ľudových hudbách

Nedeľa 5. 8. 2007

10,00 hod.
Pódium Pod lipou - Drevené mestečko
HRAJTE MI, HUSLIČKY
Autor programu: Jiří Machač
Moderuje: Igor Hraško
Program ľudových hudieb
Účinkujú: Ľudové hudby zúčastnených súborov

12,30 hod.
Komorný amfiteáter - Drevené mestečko
ŽIVIO - NAŠI JUBILANTI
Autor programu: Martin Krajňák
Moderuje: Radka Ehrenbergerová
Program jubilujúcich súborov
5. výročie FS ŠARVANCI Praha
15. výročie DFS ROZMARIJA Prešov, Slovensko
35. výročie DFS KOPANIČIARIK Myjava, Slovensko

15,00 hod.
Komorný amfiteáter - Drevené mestečko
Z RODNÉHO KRAJA
Autor programu: Vlastimil Fabišik
Moderujú: Ivana Fabišiková a Igor Hraško
Slávnostný galaprogram
Účinkujú: Všetky folklórne súbory, hudby a sólisti, účastníci MFSF Jánošíkov dukát
Sobota 11.8. a neděle 12.8.
Dřevěné městečko - Starodávný jarmark
a jarmareční ostatky s bohatým programem pro malé i velké

Pavlína Křenková
Valašské muzeum v přírodě v Rožnově p. R.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 31.07.2007 v 23:33 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA