HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

FOLKLOR BEZ HRANIC OSTRAVA 2007

Tisková zpráva
X. ročník - Festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí FOLKLOR BEZ HRANIC Ostrava 2007
Ve dnech 13. - 17. srpna 2007 pořádá občanské sdružení Společnost pro kulturu a umění v Ostravě spolu se Souborem lidových písní a tanců Hlubina festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí Folklor bez hranic Ostrava 2007.
Spolupořadateli jsou Folklorní sdružení ČR, Folklorní sdružení Ostrava, Komorní scéna Aréna, Lidová konzervatoř v Ostravě, Dům kultury Poklad v Ostravě-Porubě spolu se Střediskem volného času Korunka v Ostravě -Mar.Horách.
Záštitu nad festivalem převzali primátor města Ostravy Petr Kajnar a Ilja Racek, ředitel Televizního studia Ostrava.
Festival se uskuteční za finanční podpory Statutárního města Ostravy, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Folklorního sdružení ČR a městských obvodů Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava-Jih a Ostrava-Poruba.
Sponzory akce jsou OSA - Ochranný svaz autorský, Zlaté stránky - MEDIATEL, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, KIMEX GROUP a firma TietoEnator. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize, Televizní studio Ostrava a dalšími mediálními partnery Český rozhlas Ostrava, Mladá fronta Dnes, Rádio Proglas, Dětská tisková agentura a informační server www.borovice.cz.
Kromě již tradičních folklorních souborů z Ostravy (Hlubina, Slezský soubor Heleny Salichové, soubor Ševčík, Holúbek, hudecká muzika Šlahorek) se festivalu zúčastní soubory Úsměv z Opavy, Danaj ze Strážnice a soubory z Bulharska, Ruska, Mongolska a Mexika.
2006
Festival zahájí primátor města Ostravy v pondělí 13. srpna ve 14.00 hodin přijetím zástupců zúčastněných souborů v Nové radnici, kde bude rovněž instalována výstava fotografií z minulých festivalových ročníků z archivu známého ostravského fotografa Františka Řezníčka. (Vernisáž ve středu 1. srpna v 17.00 hodin ve foyeru Nové radnice). Výstava potrvá do 31. srpna 2007. Ostravané se potěší téhož dne v 16. hodin na Jiráskově náměstí v centru města pozvánkou na festival - vystoupením zúčastněných souborů. Slavnostní festivalový koncert začne v 19.30 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře, vystoupením hostitelského souboru Hlubina a zahraničních hostů festivalu.
Druhý festivalový den, úterý 14. srpna zahájí v 10.30 hod. vystoupením souborů v Centru pro osoby se zdravotním postižením - Čtyřlístek v Ostravě -Muglinově, a v Domově důchodců Syllabova a Petruškova. Bude pokračovat od 17.00 hodin festivalovým programem na prostranství před K-Triem v Ostravě-Jihu a ve 20.00 hodin setkáním souborů v K-Triu.
Ve středu 15. srpna patří festivalový program oslavě 10. festivalového ročníku. Od 16.30 projde centrem města festivalový průvod na Slezskoostravský hrad, kde v 18.00 hodin bude zahájen slavnostní koncert.
Čtvrtý festivalový den patří městskému obvodu Ostrava-Poruba a vystoupení v Lázních Klimkovice.
Festivalový průvod vyjde od Domu kultury Poklad k pódiu na Hlavní třídě a festivalový program začne opět v 17.00 hod. Ve 20.00 hodin se představí některé kolektivy na kolonádě v Lázních Klimkovice. Závěrečný pátý festivalový den bude patřit obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Závěrečný festivalový koncert bude zahájen v 18.00 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře. Pro účinkující soubory je připraven i doprovodný program, jako vyjížďka na věž Nové radnice, návštěva Pivovaru Ostravar, Hornického muzea či Zoologické zahrady.
Pořadatelé věří, že připravené programy oživí letní atmosféru města a městských sídlišť a zpříjemní obyvatelům Ostravy letní dny a podvečery.
Kontakt:
Kateřina Macečková, prezidentka festivalu, mobil:728 103 742,
e-mail: maceckova@centrum.cz
Renáta Huserová, tajemnice festivalu: tel: 596 130 622, fax: 596 114 585,
mobil 724 177 722, e-mail: huserova@seznam.cz
2006
2006

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 02.08.2007 v 23:27 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA