HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu bude mít pokračování

TISKOVÁ ZPRÁVA: Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu bude mít o víkendu pokračování
Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu bude mít o víkendu pokračování. V současnosti vrcholí přípravy malé výstavky lidových krojů v bývalých stájích domu č.p. 13 na Jeleních Vrších (ve stodole tohoto domu je expozice o Schwarzenberském plavebním kanálu KANÁL EXPO). Helena Svobodová z folklorního souboru Libín-S má již na výstavku zapůjčené dva historické jihočeské kroje staré jeden 120 až 150 let, druhý zhruba dvě století. Vystaveny budou i kroje z rakouské části Šumavy. Vernisáž malé výstavy bude v sobotu 11. srpna 2007 ve 12:00 hodin. Výstava bude otevřena v sobotu od 12:00 do 18:00 hodin, v neděli od 09:00 do 17:00 hodin. Vstupné bude dobrovolné.

V sobotu večer od 19:00 hodin bude ve stodole domu č.p. 13 na Jeleních Vrších promítání obrázků ze staré Šumavy v okolí Nové Pece.
Libín - S, folklorní sdružení
Plavení dříví u plavebního tunelu u Jeleních Vrchů
V neděli ve 12:00 začne na Jeleních Vrších vystoupení folklorního souboru Libín-S. Mezi tanci, které mají "libíňáci" připravené, bude i plavecký tanec s plavebními háky. Členové Libínu-S jej naposledy předvedli minulý týden na VI. mezinárodním festivalu krajů v jižním Maďarsku.
Libín - S, folklorní sdružení
Plavecký tanec v podání folklorního souboru Libín-S při vystoupení v maďarském Soltvaldkert
Libín - S, folklorní sdružení
Plavecký tanec na Jeleních Vrších
Od jedné hodiny začne u horního portálu tunelu setkání s pohádkami z obou stran Šumavy v podání Heleny Svobodové z Prachatic a Helmuta Wittmanna (http://www.maerchenerzaehler.at) ze Solné komory.
Libín - S, folklorní sdružení
Helena Svobodová a Helmut Wittmann vyprávějí pohádky z obou stran Šumavy
Libín - S, folklorní sdružení
Ukázka plavení dříví na Jeleních Vrších
O hodinu později pod lesovnou na Jeleních Vrších přečte plavební ředitel Hynek Hladík tento plavební rozkaz:
Plavební rozkaz č.7/2007 k provedení ukázkové plavby dříví
Nařizuji tímto provést ukázkovou plavbu dříví v neděli dne 12.srpna 2007 na Jeleních Vrších.

Plavbu nařizuji provést od lesovny na Jeleních Vrších zhruba 50 sáhů za hranicí prvního a druhého úseku po potok Hučice cca 20 sáhů před sáhovým kamenem 34. Splaveno bude zhruba 1/2 sáhu dlouhého a 1/2 sáhu palivového dřeva.

Nařizuji dále, aby se k plavbě dostavil v dostatečném počtu plavební personál s potřebným nářadím.

Nástup personálu bude o druhé hodině po poledni.

Plavebnímu personálu i případným divákům nařizuji, aby se chovali dle mých rozkazů a dbali všech bezpečnostních opatření, aby nedošlo ke ztrátám na životech či úrazům.

Hynek Hladík, plavební ředitel
Klády a polena budou usměrňovat plavci - lesníci a strážci z Územního pracoviště Stožec Správy Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava.

Po plavení dříví, zhruba od 15:00 hodin, začne druhá porce pohádek z obou stran Šumavy, tentokrát ve stodole domu č.p. 13.

Doznění dne bude opět v duchu jihočeského folkloru.
Nositelem projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu je folklorní sdružení Libín-S Prachatice. Spoluorganizátory jsou Rakouské kulturní fórum v Praze, Jihočeské folklorní sdružení a Správa Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava. Partnery projektu jsou Tourismusverband Böhmerwald a SUUNSEITN. Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie (Dispoziční fond), Jihočeského kraje, Česko-německého fondu budoucnosti, obce Nová Pec za pomoci s.p. Vojenské lesy a statky a města Prachatice. Hlavním sponzorem je s.p. Lesy České republiky.

Hynek Hladík
Česká 677
CZ-38301 Prachatice
Tel. +420 602272442
Fax +420 388317609
e-mail: hladik.hynek@iol.cz
web: www.schw-kan.com v češtině
www.schw-kan.com/sd_home.html in der deutschen Sprache

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 05.08.2007 v 23:39 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA