HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

53. MFF Červený Kostelec - Pět festivalových dnů

53. Mezinárodním folklorním festivalu v Červeném Kostelci
První den se se svými programy představí veřejnosti v podvečerních a večerních vystoupeních všechny zúčastněné soubory. Tyto akce se již tradičně setkávají s velikým zájmem veřejnosti. Středeční večer zakončí taneční zábava s přizvanou country kapelou Kamion. Tak jako v loňském roce bude po dobu festivalu probíhat fotosoutěž. Ta spočívá v tom, že všechny fotografičtí nadšenci mohou až do sobotního večera zachytit jedinečné momenty z účinkování zúčastněných souborů. Každý jednotlivec odevzdá nanejvýš 3 fotografie po dvou kopiích do sobotních 22 hodin. Soutěžní exempláře budou v průběhu festivalu vystaveny a vyhodnoceny. Vítěz obdrží finanční ocenění v hodnotě 1.000,- Kč.
Čtvrtek je pro účinkující volným dnem, kde mají možnost seznámit se s nejbližším okolím. Většinou s nimi jezdí pečovatelé do skal, na Dobrošov, na zámek v Náchodě a podobně. Od 18 hodin všechny potěší vystoupení zahraničních souborů. Divák pomalu poznává mentalitu, zvyky a tradice vystupujících souborů. V 21 hodin se rozezní struny cimbálu, který odstartuje dvouhodinový medailonek cimbálových muzik. V kom tyto krásné tóny vzbudí touhu k tanci, má jedinečnou možnost od 23 hodin, kdy začíná taneční zábava s lidovou muzikou. A protože hrají a zpívají soubory, můžeme se těšit, že nás také naučí jejich zajímavé tance.
V pátek od 14,30 hodin soubory tančí a zpívají na náměstí. Připomínají tak obyvatelům a návštěvníkům Červeného Kostelce dobu festivalu. V 18 hodin předvedou opět své umění folklorní soubory z celého světa a od 22 hodin si budou moci diváci společně s účinkujícími zatančit a zaskotačit při tradiční Taneční zábavě s folklorem.
V sobotu v 10 hodin je pravidelně v přírodním areálu Mše svatá nejen pro občany, ale i pro soubory, které se na mši aktivně podílejí. Ve 14,30 hodin se zahájí velký sobotní maraton s folklorem . Nejprve to bude divácká soutěž "Odpoledne s folklorem" o nejoblíbenější soubor. Každá vystupující skupina má u pódia umístěnou nádobu se svým jménem, do které diváci vhazují žetony podle toho, který soubor se jim zdá nejoblíbenější a nejmilejší. Vyhodnocení se uskuteční v neděli na závěr hlavního programu. Od 18 hodin bude patřit podium dětským folklorním souborům. Galapředstavení pod názvem "Soubory se představují" se rozjede v 19,30 v přírodním areálu. Večer zakončí taneční zábava a všichni přátelé folkloru si mohou zazpívat a zatančit až do pozdních hodin.
V neděli ráno se rozezpívá a roztančí celé naše město. Průvod krojovaných účastníků, který je zároveň pozvánkou na hlavní program festivalu, vyjde ze sídliště Koubovka a půjde přes náměstí do přírodního areálu. Na své cestě budou soubory tančit a zpívat v doprovodu svých muzik. Věříme, že svým elánem, jako každoročně, roztančí i část diváků, kteří se sejdou na trase průvodu. Již od 12 hodin se uskuteční "Setkání lidových muzik" v přírodním areálu. Ve 13 hodin bude zahájen hlavní program 53. Mezinárodního folklorního festivalu "Folklorní svět v Červeném Kostelci". Dle režie se na jevišti budou celé odpoledne střídat všechny zúčastněné soubory, aby nás potěšily rozmanitostí svých lidových písní a tanců. V podvečerních hodinách, za melodie znělky festivalu, se festival ukončí.
Informovat o aktualitách a zákulisním dění Vás budeme pomocí Festivalových střípků, které budou vycházet každý den a budou k dostání u pokladen!
Mezinárodní folklorní festival Červený Kostelec
PROGRAM FESTIVALU

STŘEDA 22.8. 18,00 OTVÍRÁME FESTIVAL - Vítejte u nás
Představení zúčastněných souborů
21,00 COUNTRY VEČER
Taneční zábava s country kapelou Kamion z Hronova

ČTVRTEK 23.8. 18,00 FOLKLOR NAŠICH PŘÁTEL
Představení zahraničních souborů
21,00 VEČER U CIMBÁLU
Medailonek cimbálových muzik
23,00 VEČER S LIDOVOU MUZIKOU
Soubory hrají k tanci

PÁTEK 24.8. 14,30 ROZTANČENÉ MĚSTO
Vystoupení souborů v ulicích města
18,00 PŘIJELI K NÁM
Vystoupení zúčastněných souborů
22,00 TANČÍ CELÝ SVĚT
Taneční zábava pro přátele folkloru

SOBOTA 25.8. 10,00 MŠE SVATÁ
Přírodní areál u Divadla J.K.Tyla
14,30 ODPOLEDNE S FOLKLOREM
Divácká soutěž o nejoblíbenější soubor
18,00 DĚTSKÉ OKÉNKO
Medailonek dětských souborů
19,30 SOUBORY SE PŘEDSTAVUJÍ
Galapředstavení v přírodním areálu
23,00 ZÁBAVA S FOLKLOREM
Taneční zábava pro přátele folkloru

NEDĚLE 26.8. 10,00 ROZJÁSANÉ ULICE
Průvod z Koubovky, ul. Burdychových na náměstí
12,00 SETKÁNÍ LIDOVÝCH MUZIK
Pořad lidových muzik zúčastněných souborů
13,00 HLAVNÍ PROGRAM FESTIVALU
FOLKLORNÍ SVĚT V ČERVENÉM KOSTELCI

Josef Vlček
Městské kulturní středisko Červený Kostelec
mksck@mksck.cz

Zveřejněno 10.08.2007 v 00:22 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA