HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

VIII. FRENŠTÁTSKÉ SLAVNOSTI 2007

Tisková zpráva
VIII. FOLKLORNÍ FESTIVAL S MEZINÁRODNÍ ÚČASTÍ FRENŠTÁTSKÉ SLAVNOSTI 2007
24. a 25. srpna 2007
Stává se již tradicí, že poslední srpnové dny patří ve Frenštátě pod Radhoštěm folkloru. Mezinárodní folklorní festival Frenštátské slavnosti bude od pátku 24. do soboty 25. srpna 2007 hostit patnáct folklorních souborů, které vystoupí na frenštátském náměstí.
Festival bude zahájen v pátek 24. srpna v 16,30 hodin pořady "Naše děti", "Jaro pod horami" a "Malí muzikanti". K účinkujícím se poté připojí "Pozdrav krajanů z Chorvatska" a "Mexiko tančí a zpívá". Večer v 19,30 vystoupí s programem "Povedená sezóna aneb z každého rožku trošku" vynikající Vojenský umělecký soubor Ondráš z Brna.
Hlavním programovým dnem je sobota. Záplavu krojů, tance, hudby a zpěvu otevře krojovaný průvod městem v 11 hodin. V pěti dalších pořadech se na frenštátském náměstí představí folklorní soubory Maleníček Lipník nad Bečvou, Malý Sedmikvítek a Sedmikvítek Frenštát pod Radhoštěm, Podkověnka Svatobořice - Mistřík, Soláněk - Hutisko - Solanec, Beseda Metylovice, Krušpánek Praha, Ševčík Ostrava, Tanečnica Brno, Troják Valašská Bystřice, Jetelíček Chorvatsko, Hueyitlatoani z Mexika a Vladislavia z Polska. Sobotní program bude zakončen lidovou veselicí. Součástí slavností bude také lidový jarmark s ukázkou lidových řemesel a výrobků.
Pořadateli festivalu jsou Město Frenštát pod Radhoštěm, Folklorní sdružení České republiky, Valašské folklorní sdružení, Valašský soubor písní a tanců Sedmikvítek a Centrum volného času Astra. Záštitu nad slavnostmi převzali poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jiří Karbol, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Petr Adamec, ředitel televizního studia Ostrava Ilja Racek a starosta města Frenštátu pod Radhoštěm Stanislav Hrabovský.
Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel Zlaté stránky, Radio Proglas, Dětská tisková agentura a Informační server www.borovice.cz . Významnými partnery jsou také Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, ACR Alfa, OSA - Ochranný svaz autorský a ostatní sponzoři.

Zpracoval: Jiří Pokorný

Kontakt: ValFos, Bartošky 583, Frenštát p.R.
Jana Šamánková, ředitelka festivalu
Tel.: 556 836 580
Mobil:732 513 144
E-mail: j.samankova@astrafren.cz
Frenštátské slavnosti

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Frenštátské slavnosti
Zveřejněno 15.08.2007 v 14:36 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA