HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Příští rok poveze parní vláček diváky na plavební kanál na Jeleních Vrších

TISKOVÁ ZPRÁVA: PŘÍŠTÍ ROK POVEZE PARNÍ VLÁČEK DIVÁKY NA PLAVENÍ DŘÍVÍ A NA DALŠÍ AKCE U PLAVEBNÍHO KANÁLU NA JELENÍCH VRŠÍCH
Libín - S, folklorní sdružení
V letošním roce připravily České dráhy v rámci projektu Šumavské léto s párou i jízdy nazvané Rosenauerova jízda - s podtitulem Výlet ke Schwarzenberskému kanálu. Při ní vyjížděl vláček ze Stožce do Nového Údolí, vrátil se do Stožce, pokračoval do Volar, z Volar do Nové Pece. V Nové Peci byla tří a půl hodinová pauza, během které turisté jeli autobusem na Jelení Vrchy ke Schwarzenberskému plavebnímu kanálu. Jelo se celkem 4x - 07.07., 21.07., 04.08. a 11.08.2007. Ani jeden z vláčků tedy nepřivezl turisty na plavení dříví.
Příští rok by to mělo být jinak. Pavel Kosmata z Českých drah se v době přípravy jízdního řádu na příští rok spojil s plavebním ředitelem Hynkem Hladíkem. Ze společného jednání vyšly první termíny akcí na Schwarzenberském plavebním kanálu v příštím roce - jedna z prázdninových ukázek plavení dříví na Jeleních Vrších se bude konat v něděli 20.07.2008, akce nazvaná Kulturní osa plavební kanál (letos byla 12.08.2007) bude za rok v neděli 17.08.2008. Na obě dvě uvedené akce poveze turisty parní vláček do Nové Pece. Vlak bude nazván Josef Rosenauer, jako výchozí stanici bude mít Nové Údolí. Z Nové Pece poveze diváky na plavení autobus.
S projektem Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu bude spojena ještě jedna jízda parního vlaku - 09.08.2008. Ta bude nejspíš nést jméno Uhlířská jízda. Měla by přivést turisty na zapálení milíře (pilný čtenář nejspíš registruje, že přípravy stavby milíře začaly, nesmí to dopadnout jako letos!!!).
Nositelem Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu je folklorní sdružení Libín-S Prachatice, spolu s Tourismusverband Böhmerwald a se SUNNSEITN. Spoluorganizátory jsou Rakouské kulturní fórum v Praze a Správa Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava. Hlavním sponzorem je s.p. Lesy České republiky. Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie - Dispozičního fondu, Česko-německého fondu budoucnosti, Jihočeského kraje, obce Nová Pec a města Prachatice.

Hynek Hladík
Česká 677
CZ-38301 Prachatice
Tel. +420 602272442
Fax +420 388317609
e-mail: hladik.hynek@iol.cz
web: www.schw-kan.com v češtině
www.schw-kan.com/sd_home.html in der deutschen Sprache

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 18.08.2007 v 23:44 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA