HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

SEARCHING
Searching centrum
Encyklopedia FoS
BASIC INFORMATION
Základní informace o FoS ČR
Authorities of The FoS ČR
Folklore festivals
Folklorní soubory
Folklorní sdruzení
Personalities of The FoS ČR
Magazine FOLKLORE
Novelties, news,...
Subsidies supplied
Folklore materials
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Festivaly C.I.O.F.F.
Festivaly I.O.V.
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles
Czech CENTRES
Služby pro turisty
Kultura a zábava
Památky a architektura

Přírodní zajímavosti
Sport a relaxace
PARTNEŘI PROJEKTU
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Hodnocení - XIII. Mezinárodní folklorní festival

Festival probíhal ve dnech 15. - 19. srpna 2007 pod patronací hejtmana. Jana Zahradníka a poslance Toma Zajíčka. Na jedenácti scénách se představilo celkem 515 učinkujících z 20 souborů; 6 dětských (z toho jeden zahraniční), 7 dospělých českých a 8 zahraničních souborů (z toho jeden dětský).
Přestože pověstná třináctka se pokoušela ovlivnit jeho průběh - tři týdny před festivalem nám oznámili soubory z Itálie a Jižní Koreje, že nemohou přijet a soubor z Nigerie nedostal víza - nakonec se vše podařilo zdárně zvládnout a zajistit soubory jiné. Poděkování si za to určitě zaslouží Folklorní sdružení, jmenovitě paní Jarmila Zorbičová, která nám zajistila velmi kvalitní a pěkný soubor z Indonesie.
Mezinárodní folklorní festival Písek
Organizace festivalu byla kladně hodnocena, žádné větší problémy nenastaly. Setkání vedoucích souborů a sponzorů se starostou města bylo jako vždy slavnostní a mělo důstojný průběh. Počet diváků všech věkových kategorií byl vysoký.
Mezinárodní folklorní festival Písek
Festival byl i kladně hodnocen regionálním tiskem, rozhlasem i televizí zejména pro dobrou organizaci a pestrost českých a zahraničních souborů. Na malém Písečánku, který je složen většinou z dětí členů dospělého souboru bylo znát další rok práce Milana Malého a Zdeňky Koubkové. V rámci festivalu vystoupil u nás na otevřené scéně v Palackého sadech soubor Ondráš s velmi pěkným komponovaným pořadem Čertovinky. Jejich představení je na profesionální úrovni a bylo obdivováno vysokým počtem diváků. Doprovodné programy probíhaly v Palackého sadech. Představily se soubory: Písecká dechovka, Kvintet Písek.

Hodnocení provedl
Miroslav Černý, ředitel festivalu

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 31.08.2007 v 23:57 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA