HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Frenštátské slavnosti 2007

Vrcholem Frenštátského kulturního léta se staly nepochybně Frenštátské slavnosti, folklorní festival s mezinárodní účastní, který rozezněl náměstí ve Frenštátě pod Radhoštěm 24. a 25. srpna.
Frenštátské slavnosti
Vrcholem Frenštátského kulturního léta se staly nepochybně Frenštátské slavnosti, folklorní festival s mezinárodní účastní, který rozezněl náměstí ve Frenštátě pod Radhoštěm 24. a 25. srpna. Ani tento rok zde nechyběly dětské, dospělé i zahraniční soubory. Z těch dětských se předvedly: Soláněk, Maleníček, Podkověnka a dvě skupiny Sedmikvítku. Představily se také dospělé soubory: Beseda, VUS Ondráš Brno, Ševčík z Ostravy, Tanečnica z Brna, Krušpánek z Prahy, Troják z Valašské Bystřice a Sedmikvítek z Frenštátu pod Radhoštěm. Hosty festivalu byly také zahraniční soubory. Nejdelší cestu vážil soubor z Mexika, dále přijel Jetelíček z Chorvatska a Vladislavia z Polska. Po oba dny se jejich vystoupení prolínala v tématických pásmech. V pátek odpoledne zahájil slavnosti pořad dětských muzik Malí muzikanti. Poté následoval pozdrav krajanů z Chorvatska a vystoupení mexického souboru Hueyitlatoani "Mexiko tančí a zpívá". Páteční večer ukončil VUS Ondráš s vystoupením Povedená sezóna aneb Z každého rožku trošku. Sobotní den byl ve znamení jarmarku lidových řemesel. V 11 hodin dopoledne mohli návštěvníci obdivovat krojovaný průvod, ve kterém se představily jednotlivé soubory.
Frenštátské slavnosti
Po nich následovalo pásmo dětských zpěváčků "Zpíváme celý rok" a zdravice hostů. Děcka, pote za stodolu, to byl název dalšího pořadu v režii dětí a na něj navázalo vystoupení zahraničních souborů "Pozdravy přátel". Tečku za nádherným dnem plným hudby, tance a zpěvu udělaly valašské soubory s pásmem My jsme Valaši. A na úplný závěr se konala lidová veselice, který zakončila Frenštátské slavnosti.

Foto+ text Romana Stejskalová

Frenštátské slavnosti
Frenštátské slavnosti
Frenštátské slavnosti
Frenštátské slavnosti

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Frenštátské slavnosti
Zveřejněno 05.09.2007 v 23:24 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA