HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Podzimní slavnost Třebovický koláč

Ve dnech 14. - 16.září 2007 se uskuteční již IV.ročník podzimní slavnosti Třebovický koláč v areálu Třebovického parku v městském obvodě Ostrava - Třebovice a stává se tak tradiční kulturní akcí městského obvodu.
Slavnost nabízí divákům k poslechu a k vidění folklorní soubory a kapely s folkovým hudebním žánrem. Pořadatelem slavnosti je Slezský soubor Heleny Salichové, který je občanským sdružením a působí při Vysoké škole báňské - Technické univerzitě Ostrava, za finanční podpory statutárního města Ostravy, městského obvodu Třebovice, Ministerstva kultury a ostravských firem a společností.
A co jsme letos pro Vás "napekli"? V pátek se můžete od 17:30 hod. těšit na bluegrassovou kapelu BG Styl, cimbálovou muziku Šmykňa s dívčím sborem a kapelu Calata z Ostravy, z Prahy přijede Camael, z Českých Budějovic první dáma folku Pavlína Jíšová s přáteli. Sobotní a nedělní program začíná ve 14:00 hod. a tak jako v pátek bude se vzájemně prolínat folklor s folkem. Své taneční, pěvecké a hudební umění nám předvedou dětské soubory - Krasničanek, Holúbek, Dětský soubor H. Salichové z Ostravy a z Frýdku Místku přejede Ostravička. Dospělé taneční výkony a prezentaci svého regionu předvede soubor Radošov z Veselí nad Moravou, Kašava ze Zlína, Poľana se slovenským folklorem z Brna, Radhošť z Rožnova p. Radhoštěm, Hlubina a Slezský soubor Heleny Salichové z Ostravy. Mezi folklorem nebude chybět folková muzika v podání kapely 4zdi z Pelhřimova a kapely Poutníci z Brna. Bluegrass zahraje kapela Bluegrass Comeback z Opavy. Své místo na slavnosti má i duchovní hudba, která tentokrát zazní v podání Scholy brněnské mládeže - KALÍŠCI. Sobotní zakončení bude patřit souboru Hradišťan s hudebně tanečním pásmem na motivy veršů Jana Skácela a na texty lidové poezie - O Slunovratu . . . o tom, co bývalo a znovu kdysi bude. . . a kdo neuslyší krásné písně v podání této cimbálovky, může si ji poslechnout v neděli, kdy celou podzimní slavnost Hradišťan s primášem Jiřím Pavlicou zakončí.
Po celou dobu slavnosti bude v areálu parku probíhat doprovodný program - jarmark lidových řemesel, Hnutí Brontosaurus má připravený svůj ekostánek, děti se povozí na ponících, pobaví je také divadlo a šermíři z Oder. Obohacením letošního ročníku bude účast světoznámého akademického sochaře MgA. Emila Adamce, který bude tvořit sochu z jasanového dřeva přímo před očima návštěvníků. A v prodeji nebudou chybět koláče.
Věříme, že "náplně" budou všem chutnat a každý si přijde na své.

Na skvělou "ochutnávku" zvou Salichovci
mob. +420 604 319 708
www.trebovickykolac.com
www.sshs.cz
kulak@email.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 11.09.2007 v 01:15 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA