HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Podzimní slavnost Třebovický koláč

Ve dnech 14. - 16.září 2007 se uskuteční již IV.ročník podzimní slavnosti Třebovický koláč v areálu Třebovického parku v městském obvodě Ostrava - Třebovice a stává se tak tradiční kulturní akcí městského obvodu.
Slavnost nabízí divákům k poslechu a k vidění folklorní soubory a kapely s folkovým hudebním žánrem. Pořadatelem slavnosti je Slezský soubor Heleny Salichové, který je občanským sdružením a působí při Vysoké škole báňské - Technické univerzitě Ostrava, za finanční podpory statutárního města Ostravy, městského obvodu Třebovice, Ministerstva kultury a ostravských firem a společností.
A co jsme letos pro Vás "napekli"? V pátek se můžete od 17:30 hod. těšit na bluegrassovou kapelu BG Styl, cimbálovou muziku Šmykňa s dívčím sborem a kapelu Calata z Ostravy, z Prahy přijede Camael, z Českých Budějovic první dáma folku Pavlína Jíšová s přáteli. Sobotní a nedělní program začíná ve 14:00 hod. a tak jako v pátek bude se vzájemně prolínat folklor s folkem. Své taneční, pěvecké a hudební umění nám předvedou dětské soubory - Krasničanek, Holúbek, Dětský soubor H. Salichové z Ostravy a z Frýdku Místku přejede Ostravička. Dospělé taneční výkony a prezentaci svého regionu předvede soubor Radošov z Veselí nad Moravou, Kašava ze Zlína, Poľana se slovenským folklorem z Brna, Radhošť z Rožnova p. Radhoštěm, Hlubina a Slezský soubor Heleny Salichové z Ostravy. Mezi folklorem nebude chybět folková muzika v podání kapely 4zdi z Pelhřimova a kapely Poutníci z Brna. Bluegrass zahraje kapela Bluegrass Comeback z Opavy. Své místo na slavnosti má i duchovní hudba, která tentokrát zazní v podání Scholy brněnské mládeže - KALÍŠCI. Sobotní zakončení bude patřit souboru Hradišťan s hudebně tanečním pásmem na motivy veršů Jana Skácela a na texty lidové poezie - O Slunovratu . . . o tom, co bývalo a znovu kdysi bude. . . a kdo neuslyší krásné písně v podání této cimbálovky, může si ji poslechnout v neděli, kdy celou podzimní slavnost Hradišťan s primášem Jiřím Pavlicou zakončí.
Po celou dobu slavnosti bude v areálu parku probíhat doprovodný program - jarmark lidových řemesel, Hnutí Brontosaurus má připravený svůj ekostánek, děti se povozí na ponících, pobaví je také divadlo a šermíři z Oder. Obohacením letošního ročníku bude účast světoznámého akademického sochaře MgA. Emila Adamce, který bude tvořit sochu z jasanového dřeva přímo před očima návštěvníků. A v prodeji nebudou chybět koláče.
Věříme, že "náplně" budou všem chutnat a každý si přijde na své.

Na skvělou "ochutnávku" zvou Salichovci
mob. +420 604 319 708
www.trebovickykolac.com
www.sshs.cz
kulak@email.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 11.09.2007 v 01:15 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA