HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

GALAKONCERT "ZPÍVÁME PRO RADOST"

V neděli 14. října 2007 od 19.00 hodin se uskuteční v Paláci Žofín koncert nejlepších dětských interpretů lidových písní
2007
V neděli 14. října 2007 od 19.00 hodin se uskuteční v Paláci Žofín koncert nejlepších dětských interpretů lidových písní spolu s Petrem Dvorským, patronem obou soutěží a dalšími umělci pod názvem "Zpíváme pro radost. Koncert je tradičním vyvrcholením celostátních soutěží dětských zpěváků České republiky a Slovenské republiky, jejichž finálová kola se uskutečnila ve Velkých Losinách a Zvolenu.
V programu letošního koncertu se představí tři finalisté Celostátní přehlídky dětských zpěváků lidových písní ČR "Zpěváček 2007", tři finalisté celostátní soutěže "Slávik Slovenska 2007" a vítězové obdobných soutěží z Maďarska, Polska a Ruska. Doprovodí je Orchestr lidových nástrojů Vojenského uměleckého souboru Ondráš pod vedením Lubomíra Graffeho, Lidová muzika z Třemošné pod vedením Dalibora Bárty a BROLN - Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů s primášem Františkem Černým.
Na galakoncertu vystoupí rovněž operní pěvec Peter Dvorský, mistr klarinetu a tarogáta Felix Slováček, zpěvačka Marcela Holanová, slovenský hudebník a primáš Miroslav Dudík a taneční skupina Vojenského uměleckého souboru Ondráš.
Záštitu nad koncertem převzali ministr kultury ČR Václav Jehlička, ministryně školství mládeže a tělovýchovy Dana Kuchtová, náčelník generálního štábu AČR generálporučík Vlastimil Picek a Peter Dvorský.
Galakoncert pořádají Folklorní sdružení ČR, Městská část Praha 1 , Český rozhlas a VUS Ondráš, ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvem kultury ČR, regionálními sdruženími FoS ČR, Hasičským záchranným sborem ČR a HZS hl. Prahy, Narodně osvetovým centrem Bratislava, Českými drahami, Správou služeb MP hl. agenturou NKL Žofín, města Prahy, za účinné podpory společnosti MAITREA a Nadace ČEZ.
Mediálními partnery koncertu jsou Český rozhlas, Zlaté stránky, Radio Proglas, Dětská tisková agentura, ACR Alfa, www.borovice. Podporu rovněž poskytly Pražská paroplavební společnost, Hotel MERITUM, České dráhy, HALÓ noviny, časopis FOLKLOR, Nadační fond Milující oči, OČMOS, Slovensý institut, OSA, AŽD Praha, FITAZ,s.r.o., KPM Consult,a.s., Pars nova,a.s., Svaz českomoravských výrobních družstev, ČMOS, InternationalVisegradFund v rámci DTK, TG Tisk Lanškroun, Durisol a další.

Dušan Macháček
tel.: 7773310211

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 03.10.2007 v 23:55 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA