HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

55 let od založení rozhlasového tělesa BROLN

Slavnostní koncerty Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů (BROLN) s Bohumilem Smejkalem
Tisková zpráva
Počátkem letošního roku uplynulo 55 let od založení rozhlasového tělesa BROLN. Jeho současná podoba v rámci Českého rozhlasu Brno, stejně jako jeho historie, bohatá na rozhlasové nahrávky, koncertní vystoupení a počet významných spolupracujících osobností, se staly základem dramaturgie připravovaných slavnostních koncertů. Jejich hlavním protagonistou bude profesor Bohumil Smejkal, významný brněnský houslista, dlouholetý primárius Janáčkova kvarteta a v letech 1956 - 1973 člen, posléze koncertní mistr, dirigent a umělecký vedoucí BROLNu. Jeho prostřednictvím bude na čas oživena tehdejší slavná éra tělesa. Dnešní komornější těleso bude pro potřeby těchto koncertů rozšířeno tak, aby revokovalo tehdejší obsazení, přičemž ze starších významných sólistů se setkáme například se zpěváky Lubomírem Holým, Lubomírem Málkem nebo slovenskou legendou Milanem Križem. K nim se přidají mladší interpreti, kteří vytvářejí přítomnou tvář rozhlasového souboru - zpěvák a současný umělecký vedoucí BROLNu František Černý, zpěvačka Ludmila Malhocká, a dále hosté - valašští zpěváci Klára Blažková a Pavel Ptáček či dětský pěvecký sbor Rosička z Brna.
Koncertní série začne 12. 10. v Uherském Brodě v 10:30 v Domě kultury
dále bude pokračovat 21. 10. v 19 hod. v Hodoníně v sále Evropa
Vrcholem bude slavnostní koncert v Besedním sále v Brně v neděli 28. 10. v 19 hodin. Tento poslední koncert, který bude uvádět Jitka Novotná, bude současně přímým rozhlasovým přenosem. Vstupenky lze koupit v předprodejích BKC na ul. Běhounské a v Besedním domě. Podrobnější informace o BROLNU, jeho osobnostech i aktivitách lze nalézt na webových stránkách Českého rozhlasu Brno (www.rozhlas.cz/brno).

Jiří Plocek

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 10.10.2007 v 22:25 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA