HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

ROK(Y) S BESKYDEM

Beskyďáci při slavnostním zahájení své výstavy 27.9. 2007 představili svůj nový nástěnný kalendář pro rok 2008
Ve čtvrtek 27.9.2007 se opět otevřely dveře Petrohradu. Beskyďáci tu při slavnostním zahájení představili svůj nový nástěnný kalendář pro rok 2008, kde na fotografiích najdete všechny taneční složky souboru Beskyd včetně našich muzikantů.
Návštěvníci (a že jich tam bylo, mezi jinými i pan starosta Vaculín a paní Jana Šamánková z Frenštátu pod Radhoštěm - předsedkyně ValFos) mohli v první části expozice shlédnout fotografie, které se sice v kalendáři neobjeví, ale moc se povedly. Bohužel rok má jen 12 měsíců. Ve druhé části výstavy jsme se pokusili zmapovat souborové výjezdy po ČR a v zahraničí pomocí fotografií a map. Veškeré události jsme čerpali z existujících kronik souboru Beskyd. Spousta barevných vlaječek na mapách ČR a Evropy dokazují, že jsme už projeli a poznali kus světa. Nejen oči, ale i uši folklorních příznivců byly potěšeny - o to se postarala naše muzika. A k dobrému pocitu z návštěvy naší výstavy určitě přispělo občerstvení připravené firmou JAVIS.
Chtěli bychom poděkovat Jirkovi Krčmovi za jeho úsilí - dal věci do pohybu a na konci této cesty máme krásný kalendář. Dále naše poděkování míří k fotografům panu Pavlovi Czinege, Jakubovi Machálkovi, Markovi Svobodovi a Barboře Pšenicové, kteří nám udělali skvělé fotografie, a sponzorům: Moulds and Tools - Technic, Velkoobchod Pavlica, Club Bonver, Javis Zubří, Vladislava Volfová, Martteskon, Topa Plast, Alu Composite Panels, MUDr. Hutyrová, Studio Zdraví Radka a Martin Dvořákovi, Hospoda "U hřiště" Staré Zubří, Wilkop-montáže - p. Stošek, Austin Detonator, Šárka Dořičáková, Radekov, Květiny Lucida, Myonic, Ponast, MS Technik, MR. Zvláště bychom chtěli poděkovat Městu Zubří za podporu a spolupráci.
Děkujeme za Vaši návštěvu.
Beskyd, valašský soubor písní a tanců
Vzpomínková výstava fotografií v Muzeu Zubří
Rádi bychom historické záznamy o souboru Beskyd rozšířili. Proto prosíme starší souboráky o dodání fotografií z akcí, které v existujících kronikách nenajdeme (nejstarší kronika je z období - leden 1981 až červen 1988, bohužel jen s několika málo fotografiemi, starší záznamy neexistují.). Fotografie společně s popisem akce zasílejte na e-mail Beskydu: vspt.beskyd@post.cz. Případně si přes e-mail domluvte schůzku.

Zuzana Vltavská

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 11.10.2007 v 23:44 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA