HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Peter Dvorský s novináři v Senátu

V budově Senátu se, v předvečer koncertu Zpíváme pro radost, uskutečnilo setkání novinářů s Petrem Dvorským, který je patronem soutěží Zpěváček a Slávik Slovenska.
V budově Senátu se, v předvečer koncertu Zpíváme pro radost, uskutečnilo setkání novinářů s Petrem Dvorským, který je patronem soutěží Zpěváček a Slávik Slovenska. Mezi novináři byli i redaktoři z Dětské tiskové agentury, kteří P. Dvorskému položili nejvíce otázek. Ve velmi zajímavé besedě hovořil světově známý operní pěvec nejen o svém vztahu k lidové písni, o svém prvním setkání s nedávno zesnulým tenorem Pavarotim, ale i o své práci ve funkci ředitele operní scény v Košicích.
S velkým zaujetím odpovídal na otázky spojené s organizací již 16 ročníků soutěže dětských zpěváků Slávik Slovenska. Letos se jí zúčastnilo přes 40 tisíc dětí na celém Slovensku, finále se uskutečnilo ve Zvolenu, včetně včetně závěrečného koncertu vítězů. Uvedl, že již patnáct z finalistů soutěží z minulých let vystudovalo na konzervatořích a fakultě operní zpěv a začali úspěšnou pěveckou kariéru, někteří z nich i v zahraničí..
Vyslovil obdiv a poděkování všem organizátorům soutěží Zpěváček a zejména finálového klání ve Velkých Losinách a vyjádřil přesvědčení, že se opět bude konat koncert vítězů v Bratislavě.
Rovněž vyslovil uznání, že v České republice se dostává podpory soutěžím Zpěváček i ze strany státních a regionálních orgánů o čemž svědčí například i osobní, aktivní přístup senátora Adolfa Jílka i některých dalších jeho kolegů ze Senátu i poslanců z Poslanecké sněmovny.
Před zahájením besedy novinářů s Petrem Dvorským si právě prostory Senátu prohlédli čeští, slovenští i zahraniční účastníci nedělního koncertu Zpíváme pro radost. Průvodcem jim byl právě senátor A. Jílek.

Dušan Macháček

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 14.10.2007 v 11:00 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA