HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

XXIV. setkání lidových muzik a III. setkání dětských lidových muzik

Tisková zpráva
Blíží se 10. listopad 2007 kdy se opět milovníci lidového hudebního umění potkají na XXIV. setkání lidových muzik a III. setkání dětských lidových muzik.
XXIV. setkání lidových muzik
a
III. setkání dětských lidových muzik
Setkání lidových muzik, Praha
Blíží se 10. listopad 2007 kdy se opět milovníci lidového hudebního umění potkají na XXIV. setkání lidových muzik a III. setkání dětských lidových muzik.

Tento hudební festival bude opět v Kulturním domě Vltavská, Praha 7 v blízkosti stanice metra Vltavská na trase "C" Pražského metra.

Hlavními pořadateli festivalu jsou KYTICE, o.s., ve spolupráci s Folklorním sdružením ČR. Festival se koná s finanční podporou Visegrádského kulturního fondu. Záštitu nad festivalem přijala místopředsedkyně PS Parlamentu ČR Lucie Talmanová.
Koncert dětských lidových muzik začne v neděli 10. listopadu od 13:00 hodin. Dětské muzicírování bude zaměřeno "Z naši zahrádky, zahrady a z našeho pole". V průběhu vystoupení jednotlivých dětských muzik si můžeme zavzpomínat, co všechno na naši zahrádce, zahradě, či na poli roste, sklízí, voní anebo jen tak roste pro radost. Největší radost budeme mít určitě všichni z toho, že lidová muzika má i v dnešní uspěchané době místo v našich srdcích a že dokáže potěšit, rozveselit a nabídnout prostor pro zapomnění na starosti a trable, které patří k životu stejně jako Červená modrá fiala nebo otázky malých zpěváků na čížečka jak roste mák, anebo jak se seče otavička. Podíváme se i na zápraží ale i na pole, či do lesa jak tancovala veveřička anebo jak běží liška k Táboru. Určitě je na co Vás všechny milovníky lidové poezie pozvat a strávit s námi příjemnou chvilku s malými muzikanty a potěšit se že lidové umění má stálé místo v našich srdcích i myslích.
Hudební a pěvecký projev vám nabídnou tyto dětské muziky:
Lidová muzika Hájiček z Prahy 4, Dětská lidová muzika NOTIČKY z Řevnic, Dětská cimbálová muzika KOLÍČEK z Prahy 4, Dětská lidová muzika OMINKA z Prahy 8, Dětská lidová muzika Modřenec z Prahy 4, Malá muzika z Prahy 8 a Dětská ludová hudba KORNIČKA ze Slovenského Trenčína, která je milým hostem letošního festivalu.
V hlavním sobotním programu XXIV. setkání lidových muzik v pásmu se stejnou tématikou, který začne v 16:00 hodin, se nám představí ŽANDÁR - Cimbálová muzika Slováckého krúžku Praze, nestor Setkání - Cimbálová muzika Jiřího Janouška z Prahy, Muzika folklorního souboru GAUDEAMUS, Česká lidová muzika souboru Josefa Vycpálka, Malá Česká muzika Jiřího Pospíšila, Valašská cimbálová muzika Valašského krúžku v Praze - DOLINA, Česká lidová muzika KYTICE.
Tematické zaměření dospělých muzikantů a zpěváků je stejné jako u dětských muzikantů, a proto budeme moci společně přemýšlet o tom Až pojedu vorat, jak padá dubový lísteček, nebo jak zní Hlásání žneček v podání Malé české muziky Jiřího Pospíšila, nebo jak se vypořádají muzikanti ze souboru Gaudeamus s "Řečí květin o lásce i nelásce. Určitě opět budou líbezně znít tóny v podání Jiřího Janouška a jeho CM.
Jako po jiné roky již od památné DOMOVINY i letos po skončení hlavního festivalového programu bude od 20:00 hodin "Lidová kasací zábava".
Letos na zahájení lidové zábavy přijala pozvání nezapomenutelná Dudácká lidová muzika DOKOLEČKA a pak až do půlnoci se budou střídat všechny muziky, které účinkovali v hlavním programu včetně hosta DLH KORNIČKA. Není snad lepšího aktivního odpočinku než si velice dobře zazpívat a zatancovat s kvalitní muzikou tu svou a pobýt tak v příjemném pestrobarevném muzikantském a tanečném prostředí až do půl noci. Určitě bude tu možnost si zatancovat jihočeská kolečka, různé polky, mateníky, vrtěné, sedlácké, valašské gulané, starodávný, danaje, nebo si zazpívat a pak zaverbovat. Určitě dojde i na čardáše či karičky, které již tradičně patří mezí velice oblíbené tance širší veřejnosti bez ohledu na to, z kterého folklorního regionu pochází. Tož pojďte se kasat s lidovou hudbou a nabrat energii, vyčistit mysl, setkat se s přáteli.
Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky, Rádio Proglas, Dětská tisková agentura a Informační server www.borovice.cz. Slavnosti podporují Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, ACR Alfa, OSA - Ochranný svaz autorský a další.

Jozef Harčarik
ředitel festivalu
XXIV. setkání lidových muzik
III. setkání dětských lidových muzik
tel.: 221421517, 724 038 353
e-mail.: harcarik@rawra.cz

Poskytnuté fotografie dětských lidových muzik, které se budou festivalu účastnit
Setkání lidových muzik, Praha
Kolíček
Setkání lidových muzik, Praha
Setkání lidových muzik, Praha
Kornička
Kornička - Myjava
Setkání lidových muzik, Praha
Poskytnuté fotografie dospělých muzik, se kterými se setkáte na XXIV. SLM
Setkání lidových muzik, Praha
Kytice - Muzika
Setkání lidových muzik, Praha
Malá česká muzika Jiřího Pospíšila
Setkání lidových muzik, Praha
Vycpálkovci
Setkání lidových muzik, Praha
Gaudeamus
Setkání lidových muzik, Praha

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 27.10.2007 v 20:10 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA