HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Vzpomínkové ozvěny

Pod záštitou Občanského sdružení Handrlák a města Kunovice si v sobotu 27. října 2007 zavzpomínali místní folkloristé s hosty při společném večerním koncertu na Ludmilu Habartovou.
Pod záštitou Občanského sdružení Handrlák a města Kunovice si v sobotu 27. října 2007 zavzpomínali místní folkloristé s hosty při společném večerním koncertu na v červnu tragicky zesnulou tanečnici, zpěvačku, vedoucí souborů, organizátorku a choreografku Ludmilu Habartovou.
Autor a režisér programu Jiří Lůčný přivedl na pódium tanečníky s nadhledem jak nadčasově tak uvolněně od těch nejmenších, až po zkušené seniory. Věkový rozdíl při tom činil plných 70 let. Postupně dostali slovo Kunovjánek, Merínek, Malý Handrláček, Děcka z Kunovic, Handrláček, Handrlák a bývalé členy Kunovjanu. K nim se přidal Ženský sbor z Kunovic a pět cimbálovek: Lintava, Pramének, Hora, Ohnica a Kunovjan. Průvodní slovo Barbory Majíčkové bylo v poetickém ladění. Scénu výtvarně zcela jednoduše, o to působivěji včetně stolu s položením koše kytic, připravila Olga Strašáková.
Ozvěny, tak nesl celovečerní program název, promítly práci Ludmily ve všech oborech, kam její myšlenky či skutky zasáhly. Ženský sbor si ji připomněl písněmi, které jí byly nejbližší - Ja, chodila, Pod javorem, Zaspal Janko za humny a přitažlivou Horela, horela. Tanečníci ukázali její choreografie Na tom našem dvoře, V Kunovicách pršalo, Poslyšte myši, Jarní škádlení. Ve spolupráci s Jiřím Lůčným to byly Dolňácké tancování a Juháska a Aj, ty černé očenka. Bývalí členové Kunovjanu na ni mysleli při skvělém Setkání na pomezí v choreografii Miloše Plachého. Klobouk dolů při jejich tanečním projevu se třemi vyskandovanými děkovačkami.
Konečně, potlesk na otevřené scéně či salvy smíchu byly při každé povedené akci zpěváků i tanečníků. Takto nepřímo byly odměněny i další choreografky večera Pavlína Velecká, Romana Kalná, Martina Hejnová, Martina Kozelková, Romana Habartová, Zdeňka a Kateřina Hašková s názvy Jak šohajek ke galánce došel, Malé velké prádlo, Co sem sa nachodil, Na tych Kopanicách, Muší hody.
Každá z cimbálovek odvedla velký kus práce. Pochvalu zaslouží nejmladší Lintava s primášem Ondřejem Simanem provázející pět dětských tanečních souborů. Nejzkušenější Kunovjan v čele s Jaroslavem Zatloukalem doprovodil ženský sbor a seniory.
Závěr patřil všem účinkujícím písní V dobrém sme sa sešli.
Poklona Ludmile Habartové, ocenění její práce a výkony účinkujících byly obsahem projevů starosty města Kunovice Jiřího Vařechy a prvního místopředsedy FoS ČR Ladislava Michálka.
V následující neděli odnesli členové Handrláku svojí vedoucí Ludmile Habartové květinové dary na místo jejího posledního odpočinku s tím, že se tak bude dít nadále v období Památky zesnulých.

Zdeněk Ondrášek

Fotografie z pořadu Ozvěny
Handrlák, folklorní soubor písní a tanců
Handrlák, folklorní soubor písní a tanců
Handrlák, folklorní soubor písní a tanců
Handrlák, folklorní soubor písní a tanců
Handrlák, folklorní soubor písní a tanců
Handrlák, folklorní soubor písní a tanců
Handrlák, folklorní soubor písní a tanců
Handrlák, folklorní soubor písní a tanců
Handrlák, folklorní soubor písní a tanců
Handrlák, folklorní soubor písní a tanců

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 29.10.2007 v 20:19 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA