HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Valná hromada JFoS

VALNÁ HROMADA JIHOČESKÉHO FOLKLORNÍHO SDRUŽENÍ
Libín - S, folklorní sdružení
Libín - S, folklorní sdružení
Na sobotu 10.11.2007 svolal předseda Jihočeského folklorního sdružení Milan Škoch valnou hromadu do sídla sdružení v Kovářově. V historické budově bývalé fary se sejdou zástupci členských souborů, aby projednali činnost a hospodaření sdružení v letošním roce i plán práce a rozpočet na následující rok.
Majoritní akcí Jihočeské folklorního sdružení byl již XII. jihočeský folklorní festival v Kovářově, kterého se zúčastnil i folklorní soubor Libín-S Prachatice.
Dalšími členskými či spolupracujícími akcemi byly:
Jihočeský zpěváček, 31.03.2007 ve Zvíkovském Podhradí, akce JFoS

Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu v květnu až v září 2007 na Jeleních Vrších, u potoka Ježová a u Světlé vody, nositelem projektu je folklorní sdružení Libín-S Prachatice.

Mezinárodní festival folklorních souborů U Zlaté stoky, 02.06.2007 v Lomnici nad Lužnicí, zajišťoval folklorní soubor Javor
VI. Jihočeská lidová slavnost 2007, 04.08.2007 v Českých Budějovicích, akce JFoS

XIII. Mezinárodní folklorní festival 2007, 15.-19.08.2007, Písek, zajišťoval folklorní soubor Písečan

4. Mirotické setkání loutek a hudby, 25.-26.08.2007, Mirotice

Blatské vobžinky, 01.09.2007, Ševětín, zajišťoval Blaťácký soubor Ševětín

X. Doudlebské dožínky, 08.09.2007, Doudleby, zajišťoval folklorní soubor Doudleban
Jihočeské folklorní sdružení je nositelem projektu "Vytvoření sítě Jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko". Partnerem tohoto projektu je dolnorakouská organizace (podnik) lidové kultury Volkskultur Niederösterreich BetriebsGmbH. Folklorní sdružení Libín-S se zapojilo do tohoto projektu svým hranice překračujícím projektem Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu. V rámci tohoto projektu přijal folklorní soubor Libín-S Prachatice dva dolnorakouské soubory, v květnu přijel soubor D´Haselbacher Volkstanzgruppe, v září potom Volkstanzgruppe Gföhl. Recipročně vyjel do Dolních Rakous místo folklorního souboru Libín-S Prachatice folklorní soubor Javor z Lomnice nad Lužnicí (článek k tomu je zveřejněn mezi aktualitami folklorního sdružení Libín-S, zveřejněn však na žádost manažera projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu byl i na stránkách Jihočeského folklorního sdružení včetně fotografií z vystoupení Dolnorakušanů u Schwarzenberského plavebního kanálu. Folklorní sdružení Libín-S dostalo na základě smlouvy s JFoS příspěvek na dopravu a na přípravu prostoru ve výši 40000 Kč. Po vyjádření roztrpčení nad vysláním jiného souboru na reciproční akci přislíbil předseda JFoS Škoch zvýšit příspěvek na dopravu (náklady na dopravu jen dolnorakouských souborů byly 1100 EUR, což představuje téměř celý čistý příspěvek JFoS).
Folklorní sdružení Libín-S zaslalo předem plán akcí projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu 2008, kterým by se chtělo opět zapojit do projektu "Vytvoření sítě Jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko". Příští rok 2008 bude již desátou, jubilejní, plavební sezónou na Schwarzenberském plavebním kanálu.
Folklorní sdružení Libín-S Prachatice nabídlo Jihočeskému folklornímu sdružení pomoc Hynka Hladíka při kontaktech s rakouskými partnery.
Valné hromady Jihočeského folklorního sdružení v Kovářově se za folklorní sdružení Libín-S Prachatice zúčastní pravděpodobně vedoucí folklorního souboru a jeho taneční složky Helena Svobodová spolu s manažerem projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu Hynkem Hladíkem.
Libín - S, folklorní sdružení
Libín-S

Hynek Hladík
Folklorní sdružení Libín-S Prachatice
Česká 677
CZ-38301 Prachatice
Tel. +420 602272442
Fax +420 388317609
e-mail: hladik.hynek@iol.cz
web: www.schw-kan.com v češtině
www.schw-kan.com/sd_home.html in der deutschen Sprache

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 06.11.2007 v 20:07 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA