HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Veliký mikulášský jarmak

Veliký mikulášský jarmark v Buchlovicích
Neděle 2. prosince na náměstí v Buchlovicích
Pořadatel: Folklorní studio Buchlovice, městys Buchlovice a Děcka z Buchlovic
kontaktní osoba: Jiří Raštica, tel. 737 285 111, fsbuchlovice@volny.cz, www.fsbuchlovice.cz
- jarmak je koncipován jako oslava rukodělné práce lidových mistrů. Své zboží představí 48 prodejců. Návštěvníci budou moci zakoupit např. formičky na perníky a vykrajovátka, vitráže a šperky ze skla, košíkářské výrobky, krojové součásti, hudební nástroje - grumle a fujary, adventní věnečky, keramiku, ručně vyráběné svíce a přírodní hojivou kosmetiku, své zboží i umění představí drátkaři i kovotepci a spousta dalších. Pro gurmány pak budou připraveny zabíjačkové speciality přímo z kotle, grilované a sýrové speciality, medovina, punč, slivovice i svařené víno. Pro ty, kteří mají rádi spíše něco sladkého pak valašské frgály a domácí vdolky.
- v přilehlém sále pak děti i jejich rodiče mohou některá řemesla přímo vyzkoušet v rukodělných dílničkách (výroba obrázků voskovou batikou, zdobení vánočních perníčků, výroba adventních věnců atd. Své umění představí také umělecký kovář. Po celý den se také budou moci zájemci projet po Buchlovicích na vozech tažených koňmi.
- vzhledem k velkému zájmu prodejců, účinkujících i diváků v minulém období se letos poprvé akce koná jako celodenní
- prodejci budou připraveni od 9:00 a od 10.00 začne maraton kulturního programu, ve kterém se představí na 270 účinkujících (mezi jinými i Handrláček z Kunovic, Jasénka z Blatničky, Spineček z Vnorov, Dechová hudba Buchlovjané, Buchlovjánek, děti z MŠ, Děcka z Buchlovic, Sólisté a sbory Folklorního studia, cimbálová muzika Rubáš). Kulturní vstupy začínají vždy v každou půlhodinu. Odpolední program pak završí v 16:30 pravá čertovská ohňová šou a v 17.00 přijede na povoze taženém koňmi Mikuláš obklopený svou velkolepou družinou, ve které nebudou chybět kromě čertíků a andělů ani "Luce", smrtka a další postavy, které k mikulášským průvodům dříve běžně patřily.
Akce se koná za finanční podpory Zlínského kraje.
Folklorní studio Buchlovice
Folklorní studio Buchlovice

Folklorní studio Buchlovice
Pavel Dvořan

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní studio Buchlovice
Zveřejněno 22.11.2007 v 10:03 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA