HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Mezinárodní setkání plavců a vorařů na Šumavě v roce 2013

TISKOVÁ ZPRÁVA: Mezinárodní setkání plavců a vorařů na Šumavě v roce 2013
V roce 1989 založilo sedm spolků v Barceloně (Katalánsko, Španělsko) Mezinárodní asociaci plavců a vorařů, v dnešní době má Asociace již 33 členů z 10 států Evropy, jedná se i o členech z druhé strany Atlantického oceánu. Jedním z cílů Asociace je navázat hlubší kontakty mezi spolky a umožnit setkávání plavců a vorařů.
Jednou z nejdůležitějších činností Mezinárodní asociace plavců a vorařů jsou mezinárodní setkání plavců a vorařů. Na nich mají spolky možnost se setkat, vyměnit si zkušenosti, navázat a rozvíjet přátelské osobní kontakty mezi jednotlivými členy. Tato mezinárodní setkání se konala již před založením Asociace, od roku 1986. Až do roku 1998 se konala každoročně. Dále bylo dohodnuto, že se mezinárodní setkání plavců a vorařů budou konat pouze každý druhý rok, aby byla umožněna účast většího množství členů. V letech, kdy se nekonají mezinárodní setkání, koná se valná hromada Mezinárodní asociace plavců a vorařů, které se zúčastní po dvou členech z každého spolku.
Folklorní sdružení Libín-S Prachatice, nositel hranice překračujícího projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu a člen Mezinárodní asociace plavců a vorařů od roku 2006, se uchází o pořadatelství mezinárodní setkání plavců a vorařů v roce 2013. Přestože do roku 2013 proteče ještě Schwarzenberským plavebním kanálem ještě hodně vody, zrodil se již první návrh termínu mezinárodního setkání a jeho programu. Byly vytvořeny již internetové stránky, které najdete na adrese www.raftsmen.snadno.eu, zatím jsou pouze v češtině, postupně přibudou i anglická, francouzská, italská, katalánská, německá a španělská mutace.
Mezinárodní setkání by mělo být mezinárodní díky účastníkům z více než deseti zemí Evropy, ale také místy konání. Centrem setkání by mělo být Lipno nad Vltavou, plavci a voraři by měli navštívit Český Krumlov, kde by se měla sejít valná hromada Mezinárodní asociace plavců a vorařů, ale také Jelení Vrchy, rakouský Sonnenwald či Bad Leonfelden nebo Freistadt.

Hynek Hladík
Česká 677
CZ-38301 Prachatice
Tel. +420 602272442
Fax +420 388317609
e-mail: hladik.hynek@iol.cz
web: www.schw-kan.com v češtině
www.schw-kan.com/sd_home.html in der deutschen Sprache,
www.raftsmen.snadno.eu

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 25.11.2007 v 19:12 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA