HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Setkání profesorů u T.G.M.

Tisková zpráva - Slavnostní předvečer Dne vzniku samostatného Československého státu - Setkání profesorů u T.G.M.
V sobotu 27.10.2007 v Muzeu T.G.M. Lány uspořádala Společnost za pozitivní přístup k životu a aktivní odpor proti blbosti - Řád duševních rytířů Modré růže ve spolupráci s Muzeem T.G.M. v Lánech na podporu odkazu T.G.M. slavnostní předvečer Dne vzniku samostatného Československého státu - Setkání profesorů a osobností u T.G.M.. Tuto kulturní událost přišli podpořit světová cembalistka Prof. Zuzana Růžičková, klavírní virtuóz Prof. Jaroslav Šaroun, místostarosta Junáka JUDr. Jiří Navrátil, prezident folklórního sdružení České republiky Zdeněk Pšenica, astronomka-světově úspěšná objevitelka planetek Lenka Šarounová-Kotková, ředitel Muzea T.G.M. Rakovník pan Povolný, vedoucí souboru Harmonia Mozartiana Pragensis Luboš Fait a další příznivci z Českých Budějovic, Písku, Prahy, Rakovníku, Jindřichova Hradce, Kladna atd. Slavnostní program zahájili vedoucí Muzea T.G.M. v Lánech Magdalena Mikesková a Luboš Fait hrou na kontrafagot skladby Ervína Schulhoffa. Vzpomínky na T.G.M., autorské čtení z knihy Královna cembala prokládané "Písněmi lidickými", kterými za 2. Světové války světová operní pěvkyně Jarmila Novotná spolu s Janem Masarykem protestovali proti genocidě v Lidicích, proběhly v podání Prof. Zuzany Růžičkové, Prof. Jaroslava Šarouna a operní pěvkyně Aleny Hellerové. Uznání za rytířský čin roku 2007 předal Karel Huněk za dílo - uspořádání mezinárodního folklórního festivalu "Pražský jarmark", které přispělo k zachování lidských a kulturních hodnot, odkazu T.G.M. panu Zdeňku Pšenicovi. Karel Huněk rovněž přednesl poselství čelního představitele Společnosti za pozitivní přístup k životu, světového pěstitele růží a ctitele myšlenek a díla T.G.M. Josefa Havla a daroval jeho autorské fotografie růží s přáním, aby na naší zemi kvetlo více růží než blbosti. Neopakovatelnou atmosféru večera umocnil poezií V. Nezvala, J. Preverta, V. Hraběte, Václav Fikrle, doprovázený kytarou Dr. Jana Paulíka. Součástí slavnostního večera bylo též gastronomické okénko - ochutnávka oblíbených pokrmů T.G.M., které připravili pracovníci Muzea T.G.M. Lány. Na závěr večera zazněly písně z doby T.G.M. v podání znalců a ctitelů trempské písničky, skupiny Chaloupka. Nádherné odpoledne a večer sledoval plný konferenční sál Muzea T.G.M.
Na rok 2008 připravujeme na jihočeském Vlčickém dvorci v Muzeu Heraldiky, Historie a Galerie osobností v České Kanadě následující akce:
- Festival Lidová písnička a tradice
- Festival Vlčická růžička - trempská písnička
- Vlčická Rusalka za účasti špičkových umělců
- Festival Vyznání životu bez hranic
- Festival Řemesel a umění

Karel Huněk
Občanské sdružení Společnost za pozitivní přístup k životu
Tylova 2207, 272 01 Kladno
tel.: 777657591
e-mail: info@os-vlcickydvorec.net
www.os-vlcickydvorec.net

Glejt, FoS
Kalendář akcí na rok 2008
Vážení
vstupujeme do 7. sezóny pozitivního přístupu k životu a ještě aktivnějšího odporu k blbosti. Tímto programem chceme pokračovat činnostmi v duchu odkazu T.G.M., Karla Čapka, Emy Destinnové a dalších význačných osobností vědy a kultury a také se zaměřovat proti snobismu, přisluhovačství, podřízení a realizovat aktivity oficiálně nepodporované kultury. Významnou součástí našich aktivit v roce 2008 bude sázení stromů T.G.M. s mottem "nebát se a nekrást" a růží Nette Ingeborg (zvítězila spolu se svým pěstitelem Josefem Havlem na světovém klání v Římě v roce 1995) s poselstvím, aby na této zemi kvetlo více růží než blbosti.
Občanské sdružení Společnost za pozitivní přístup k životu
Karel Huněk
Tylova 2207, 272 01 Kladno
tel.: 777657591
e-mail: info@os-vlcickydvorec.net
www.os-vlcickydvorec.net

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Vlčice u Střížovic
Zveřejněno 25.11.2007 v 22:24 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA