HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Rozhovor s Janem Pavlíkem, rodákem z Kuželova

Folklorní okénko: Rozhovor s Janem Pavlíkem, rodákem z Kuželova
Milí přátelé folkloru,
v posledním listopadovém Folklorním okénku Vás pozvu na setkání s výraznou osobností Slovácka, která se zapsala do historie folklorního hnutí hned ve třech regionech - na Horňácku, Hanáckém Slovácku i Kyjovsku. Tou osobností je Jan Pavlík, rodák z Kuželova, který v letošním roce oslavil 70. narozeniny. Spolupracoval s hodonínským souborem Dubina, v Čejkovicích na Hodonínsku pomáhal zachraňovat tvrz a zakládal soubor Zavádka, v Kyjově spolupracoval se Slováckým souborem a podílel se programově na přípravě Slováckých roků. V loňském roce vydal Jan Pavlík knihu o své rodné obci: Kuželov, horňácká dědina pod křídly větrného mlýna. Do této obce a na Horňácko celkově se Jan Pavlík stále vrací. Folklorním okénku zazní ukázky ze soukromého archivu mého hosta. Písně, které byly natočeny před desítkami let.
Brno
Mlýn v Kuželově
Nenechejte si ujít setkání s Janem Pavlíkem ve středu 28. listopadu v 16.55 nebo krátce po půlnoci z neděle na pondělí 3. prosince 2007.

Hezké dny přeje
Helena Bízová
tajemnice redakce
Radio Proglas
Barvičova 85, 602 00 Brno
www.proglas.cz
tel: +420 543 217 241
redakce@proglas.cz, bizova@proglas.cz
skype: proglas_bizova

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Město Brno
Zveřejněno 27.11.2007 v 18:57 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA