HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Rozloučení s panem Alexandrem Veiglem

Poslední rozloučení s panem Alexandrem Veiglem, předsedou a spoluzakladatelem Lidové kultury Dolního Rakouska, se uskuteční 15.12.2007
Folklorní sdružení ČR
Alexander Veigl
S hlubokým zármutkem vám oznamujeme, že ve věku 79ti let zemřel během své dovolené ve Fuerteventura předseda a spoluzakladatel Lidové kultury Dolního Rakouska, pan Alexander Veigl.
Pohřeb se bude konat v polovině prosince, poté co budou převezeny ostatky zemřelého do jeho rodiště Maria Enzerdorf.

Vedení Lidové kultury Dolního Rakouska

Vážení přátelé a členové IOV,
mám nemilou povinnost vás informovat, že náš drahý a ctěný přítel Alexandr Veigl, zakladatel a čestný prezident IOV, zemřel na srdeční infarkt během své dovolené na Fuerte Ventura Island (26.11.). Jeho tělo bude převezeno zpět do Rakouska 8.12. a pohřeb bude pravděpodobně v polovině prosince. Jakmile bude znám přesný termín pohřbu, budu vás informovat.

Hans J. Holz
Secretary General of IOV

Alexander Veigl patřil mezi nejvýznamnější osobnosti folklorního života v celosvětovém kontextu. Bylo pro mě ctí, že jsem s touto osobností mohl téměř dvacet let spolupracovat. Smekám před jeho obrovskou prací, kterou pro lidovou kulturu během celého života vytvářel.
Čest jeho památce.

Zdeněk Pšenica
předseda Folklorního sdružení ČR

Folklorní sdružení ČR
Na Slovensku v roce 1998 pan Alexandr Veigl s manželkou, s panem Z. Pšenicou a manželi Rejškovými
Oostrozebeke , 1. prosince 2007

Drazí kolegové,
přátelé ....
Utrpěli jsme ztrátou našeho nejdražšího přítele Alexandra.
Cítím upřímnou soustrast s Anni a rodinou Veigl. Alexandr si vskutku zaslouží abychom mu vzdali čest za jeho celoživotní zásluhy a úsilí ve folklorním umění. Veřejné osoby mnoha zemí chválily skvělou Alexandrovu práci což je velice dobře. Tato osobnost jejímž hlavním cílem bylo pěstovat folklorní umění a kulturu byla obdarována mimořádnou schopností stavět mosty mezi lidmi od jedné osoby k druhé. V roce Alexandr 1980 založil s přáteli mezinárodní spolek lidového umění. V roce 1983 tuto organizaci Unesco uznalo jako jednu ze svých NG organizací, což nebylo pouze odměnou za jeho úžasnou práci ale také ukázkou jeho životního optimismu a sociálních vazeb a odevzdání. Alexander Vergl byl inspirován lidovou tvorbou celého světa mnohem víc než všichni ostatní. S oblibou se zabýval tématy jako je porozumění a mezinárodní tolerance. Nikdy ho neunavovalo znovu otvírat tato témata při své práci.
Těchto pár slov je projevem úcty k muži, pravému příteli, který nikdy nezapřel své ideály, který svým životem vytvořil významné hodnoty. Těmito slovy bych chtěl vzdát čest zakladateli a presidentovi I. O. V.muži jehož cílem bylo donést poselství lásky každému člověku.
Nikdy nezapomeneme velkou Alexandrovu práci.

Etienne Vankeirsbilck
Zakladatel a víceprezident I. O. V.

Folklorní sdružení ČR
parte
poskytlo IOV
Aktualizováno 29.11. a 11.12.2007
DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 11.12.2007 v 20:34 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA