HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Kovářovánek a Malý Kovářovan rozdával radost seniorům v Milevsku

Tisková zpráva...
Kovářovánek a Malý Kovářovan rozdával radost seniorům v Milevsku
Dětské folklorní soubory Kovářovánek a Malý Kovářovan absolvovaly v úterý 18. prosince dva Vánoční koncerty v Domech s pečovatelskou službou ve městě Milevsku. Ráno oba soubory odjely od Základní školy v Kovářově na první vystoupení, které se uskutečnilo v domově v Libušině ulici, kde v příjemné společenské místnosti v podání členů obou folklorních souborů zazněly známé i méně známé koledy, prokládané hudebními vánočními vstupy dětských hráčů na zobcové flétny. Poslední koleda s názvem My se všichni radujeme zakončila vystoupení, které diváci ocenili vřelým potleskem a starší děvčata ze souboru Malý Kovářovan se vydala mezi přítomné, aby je obdarovala kapesními kalendáříky a novoročenkami s lidovou tématikou na rok 2008. Děti za své vystoupení dostaly upomínku v podobě sladké dobroty a po rozloučení se vydaly na druhé vystoupení, jenž je čekalo v pečovatelském domě v ulici 5. května. V prostorné společenské místnosti se před vlastním programem ještě chviličku "trénovalo" a když se sál zaplnil diváky, úvodní píseň Štědrej večer nastal odstartovala druhé vystoupení kovářovských dětí. Diváci pozorně naslouchali, odměňovali jednotlivé výstupy dětských zpěváků i malých muzikantů potleskem, jenž dával tušit, že se program líbí. Po skončení vystoupení děti opět seniory obdarovaly kalendáříky i novoročenkami a před odjezdem na ně ještě čekalo malé občerstvení.
Kovářovánek, dětský foklorní soubor
momentky z vystoupení
Kovářovánek, dětský foklorní soubor
Kovářovánek, dětský foklorní soubor
Kovářovánek, dětský foklorní soubor
momentky z vystoupení
Jsme velice rádi, že písničky v podání našich souborů rozdávaly radost milevským seniorům a budeme se těšit na další diváky, pro které je již tuto středu 19. rosince připraven v kovářovském kinosálu Vánoční koncert od 18 hodin, kde opět vystoupí dětské kovářovské soubory.

manželé Milan a Pavla Škochovi
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Kovářov 398 55
tel.: 382 594 106, 604 692 062
e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.kovarov.cz, www.jfos.cz, www.fos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 18.12.2007 v 21:20 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA