HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

XI. Národní krojový ples bude ve znamení Slezska

Tisková zpráva
XI. NÁRODNÍ KROJOVÝ PLES BUDE VE ZNAMENÍ SLEZSKA
Rok se s rokem sešel a ve Žďáře nad Sázavou pomalu vrcholí přípravy na již XI. Národní krojový ples, který se uskuteční v sobotu 2. února 2008 a bude tentokrát věnován folkloru Opavského a Těšínského Slezska a Ostravska.
Pořadateli plesu budou i tentokrát Folklorní sdružení České republiky, Město Žďár nad Sázavou, kraj Vysočina, Horácké folklorní sdružení, FoS Těšínského Slezska, FoS Opavského Slezska, FoS Ostrava, Hasičský záchranný sbor České republiky a Dům kultury ve Žďáře nad Sázavou. Záštitu nad ním letos převzali Miroslava Němcová, 1. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Miloš Vystrčil, hejtman Kraje Vysočina a Václav Kasík, generální ředitel Českého rozhlasu.
Hlavním partnerem plesu je Allianz Pojišťovna, a.s.
Na Národním krojovém plese se každý rok prezentuje lidová kultura jedné z významných etnografických oblastí České republiky a účastní se ho nejen folklorní soubory a milovníci lidové kultury z dané oblasti, ale také mnoho jiných příznivců krásy lidových písní a tanců z celé republiky i ze zahraničí. Svou návštěvu přislíbili hosté z Číny, Indonésie či Ruska a již tradičně přijede také pan Lillo Alessandro, president mezinárodní organizace IGF. Ples zahajuje také mediální kampaň k 56 lidovým slavnostem a mezinárodním folklorním festivalům v roce 2008.
Stejně jako loni, bude celý večer probíhat pod taktovkou režiséra Miroslava Ekarta, který si k prezentaci Opavského a Těšínského Slezska a Ostravska pozval dvě tamní cimbálové muziky a deset folklorních souborů, které se návštěvníkům představí ve společném pásmu nazvaném V té ostravské hospodě. Jako již tradičně, nebude ani letos chybět dechová hudba, tentokrát z Opavy, která se v muzicírování bude střídat s Cimbálovou muzikou VUS Ondráš z Brna. Pomyslnou štafetu pak Slezané předají Plzeňákům, kterým bude ples patřit v roce 2009.
Na plese samozřejmě nemohou chybět krajové speciality a lidoví řemeslníci s prezentací svého umění a také bohatá tombola.
Pořadatelé plesu by rádi uvítali co největší počet krojovaných členských souborů Folklorního sdružení ČR nebo jejich zástupců. Pro ně platí zlevněné vstupné 140,- Kč. Pro ostatní hosty jsou nabízeny vstupenky v ceně Kč 290,-. Nechcete-li přijít pozdě, můžete si je objednat již nyní v Domě kultury ve Žďáře nad Sázavou nebo na sekretariátu Folklorního sdružení ČR.

Zpracovala: Lenka Vintrová

Kontakt: Jiří POKORNÝ
tel./fax: 234621256, 604 674 841
E-mail: jpokorny@adam.cz
pozvánka
DALŠÍ INFORMACE: Národní krojový ples
Zveřejněno 20.12.2007 v 23:58 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA