HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Časopis Folklor 1/2008

Vyšlo první číslo XIX. ročníku časopisu Folklor
Časopis Folklor
Titulní list Folkloru 1/2008
Na sklonku loňského roku se ke čtenářům dostalo první číslo devatenáctého ročníku časopisu Folklor. Bezesporu jste si již v uplynulých dvanácti měsících všichni zvykli na jeho měsíční periodicitu, nyní však možná budete překvapeni novou grafickou a částečně i obsahovou podobou, o které na svém posledním jednání rozhodla redakční rada časopisu. Dochází také k určité změně pořadí jednotlivých rubrik.
Úvodní slovo prvního čísla roku 2008 patří prvnímu místopředsedovi FoSu Ladislavu Michálkovi a jeho zamymšlení nad blížícím se XI. ročníkem Národního krojového plesu ve Žďáru nad Sázavou, kde tradičně začíná nová folklorní sezona. V rubrice Foto měsíce představujeme tvorbu českobudějovické fotografky Annu Gebeltové, naší stálé spolupracovnice. Za první regionální valnou hromadou se podíváme do Kovářova, což nám připomene, že letošní rok je rokem volební valné hromady našeho Sdružení. Reportáže nás zavedou za jedněmi z posledních loňských festivalů - pražským Setkáním lidových muzik a východočeskými Tradicemi Evropy. Narozeninový dort ochutnáme společně s členy folklorního souboru Dyleň, který si v karlovarském divadle připomenul své padesáté narozeniny. Na slovíčko pohovoříme s držiteli Ceny Mateja Hrebendu za přínos česko-slovenské vzájemnosti - Olgou Kalčíkovou a Štefanem Zimou. Představíme vám akademického malíře Václava Nasvětila, pozveme na veletrh cestovního ruchu do Brna, ale také si připomeneme, že se opět o slovo hlásí letošní Zpěváčci. Samozřejmě nemůže chybět pozvání na Národní krojový ples a představení Folklorního sdružení Opavského Slezska, které má nad letošním plesem programovou záštitu.

redakce

Časopis Folklor
Obálka Folkloru 1/2008
DALŠÍ INFORMACE: Časopis Folklor
Zveřejněno 02.01.2008 v 21:11 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA