HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Profilové CD JFoS je již na světě

Tisková zpráva
Profilové CD Jihočeského folklorního sdružení je již na světě
Pro milovníky jihočeské lidové písničky je připraveno Profilové CD Jihočeského folklorního sdružení s názvem "Ještě jednou mně zahrajte". Tento hudební nosič byl vydán za spolupráce Českého rozhlasu České Budějovice, Jihočeského folklorního sdružení, Kubešova hudebního vydavatelství za finanční podpory Jaderné elektrárny Temelín. Na CD se prezentuje deset členských folklorních souborů JFoS a také nejúspěšnější zpěváci z dětské pěvecké soutěže "Jihočeský zpěváček".
Cílem Jihočeského folklorního sdružení je přispívat k rozvoji lidové kultury na jihu Čech a tomu úsilí jistě napomůže hudební nosič, jenž poprvé v historii a v takovém rozsahu předkládá společný hudební a pěvecký projev tolika jihočeských folklorních souborů.
Děkuji souborům Prácheňáček, Bárováček, Furiant, Blaťácký soubor, Soběslavská chasa mladá, Písečan, Javor, Doudleban, Duha, Kovářovan i zlatým jihočeským zpěváčkům za spolupráci a mé díky patří i všem partnerům, kteří se podíleli na vytvoření Profilovém CD Jihočeského folklorního sdružení. Věřím, že i v dalších letech připravíme společně další zajímavý projekt.
Z úvodního slova Mgr. Zdeňka Voráče, redaktora Českého rozhlasu České Budějovice cituji:
" Ještě jednou mně zahrajte...

...a ještě dvakrát, třikrát, hodněkrát, protože se mi vaše muzika líbí!
Takové ocenění přijímá s povděkem každý, kdo jednou okusil lidový muzikantský chlebíček. A že nás je v jižních Čechách - bohudíky! - stále hodně, dokazuje album, jehož obal právě držíte v ruce. První písničky již možná znějí z vašeho přehrávače, třeba už si s lidovými zpěváky notujete... To je dobře, zpívejte a radujte se, protože hlavní touhou tvůrců tohoto hudebního nosiče je potěšit posluchače, milovníky lidových jihočeských písniček. Jihočeský folklor se zde představuje v zatím největší šíři. Seznámíte se jak s dětskými a mládežnickými soubory (Prácheňáček, Bárováček), tak se zkušenými tělesy, která těší milovníky lidové písně již desítky let. Poslechnout si můžete i netradiční pojetí folklóru. Zazpívají vám také vítězové soutěže Jihočeský zpěváček Eva Dvořáková, členka souboru Kovářovan (zvítězila v letech 2004 a 2006) a Lukáš Přib, člen souboru Písečan (vyhrál v letech 2005 a 2007).
Album shrnuje práci deseti jihočeských folklórních souborů za posledních deset let. Některé nahrávky vznikly v profesionálním studiu, jiné takříkajíc "na koleně" - proto je technická i interpretační kvalita snímků rozdílná. Ale zápal, se kterým se členové souborů po své práci či jiných povinnostech lidové kultuře věnují, si zaslouží podporu a ocenění. Pro Jihočeské folklorní sdružení a Český rozhlas České Budějovice je toto album dalším vědrem živé vody čerpané z bezedné studnice jihočeské lidové kultury".
Křest CD "Ještě jednou mně zahrajte" je plánován v průběhu XI. reprezentačního Národního krojového plesu ve Žďáru nad Sázavou 2. února 2008.

Milan Škoch, předseda Jihočeského folklorního sdružení
Kovářov3, 398 55
e-mail: milan.skoch@jfos.cz
tel.: 382 594 106, 604 692 062
www.jfos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 08.01.2008 v 22:52 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA