HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Národopisná encyklopedie

Folklorní okénko o Národopisné encyklopedii
Po mnoha desetiletích se zájemci o etnografii konečně dočkali vydání výjimečné publikace: Lidová kultura- národopisná encyklopedie Čech, Moravy a Slezska. Rozsáhlé třísvazkové dílo obsahuje věcnou i biografickou část. O zajímavostech kolem této práce uslyšíte v rozhovoru šéfredaktorky Proglasu Marie Blažkové s Dr. Miroslavem Válkou z Ústavu evropské etnologie Brno v pátek 11. ledna v 16 hodin (opakování v sobotu 12. ledna v 11.05).
Brno
Lidová kultura. Národopisná encyklopedie Čech, Moravy a Slezska
Jedná se o první a jedinou základní syntézu o české lidové kultuře a koncentrovaný souhrn našich současných vědomostí z oblasti národopisu/etnologie: ve třech svazcích je obsaženo na 2000 hesel a 1500 barevných i černobílých obrazových příloh, jenž pokrývají historii, teorii a metodologii, hmotnou a duchovní kulturu, folklor, lidové umění, etnickou problematiku českých zemí i profily nejvýznamnějších představitelů oboru.

Celé dílo připravili k vydání Stanislav Brouček a Lubomír Tyllner z Etnologického ústavu AV ČR, v. v. i., a Richard Jeřábek z Ústavu evropské etnologie FF MU v Brně, jednotlivá hesla vypracoval více než stočlenný kolektiv autorů, ve kterém jsou zastoupeny všechny význačné osobnosti z oboru národopisu a etnologie. Publikaci vydává nakladatelství Mladá fronta.

K poslechu zve a hezké dny přeje Helena Bízová

tajemnice redakce
Radio Proglas
Barvičova 85, 602 00 Brno
www.proglas.cz
tel: +420 543 217 241
redakce@proglas.cz, bizova@proglas.cz
skype: proglas_bizova

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Město Brno
Zveřejněno 10.01.2008 v 23:51 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA