HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Hanácká písnička v Kojetíně

Pěvecká soutěž Hanácká písnička v Kojetíně
Je mrazivé březnové sobotní ráno, sluníčko začíná zahřívat ovzduší svými prvními paprsky. Město se teprve probouzí ze spánku, ale Vzdělávací a informační centrum v Kojetíně už zaplňují děti ve věku od šesti do patnácti let aby si změřily své síly v silné konkurenci malých zpěváčků. Ze všech koutů se ozývá krásný zpěv lidových písní. Vždyť není divu, protože se zde koná základní kolo pěvecké soutěže "Hanácká písnička".
Děti jsou netrpělivé a všechny už chtějí mít svá vystoupení za sebou. Poslední přípravy a soutěž může začít. A to už na jeviště přibíhají děti z folklorního souboru Sluníčko, aby svým krátkým programem pozdravily soutěžící zpěváčky. Nálada je téměř sváteční. Děti soutěží ve čtyřech věkových kategoriích. Jedna krásná lidová písnička střídá druhou. Porota bedlivě vše sleduje a zapisuje každičkou maličkou chybičku aby spravedlivě mohla určit pořadí těch nejlepších. Jak jinak, vždyť v každé soutěži mohou obstát jen Ti nejlepší. Je hezké pozorovat děti i když jsou vlastně "rivalové", jak si vzájemně drží pěstičky a jak se navzájem povzbuzují k maximálnímu výkonu. V napjatém ale přátelském ovzduší, by jste slyšeli spadnout špendlík.Všechny děti zpívají dvě písničky a každé dítě se snaží zazpívat jak nejlépe umí. Všechny lidové písničky jsou nádherné a umocňují tak sváteční náladu.
A je tady závěr a hodnocení poroty, která to vůbec nemá jednoduché. Děti napjatě očekávají verdikt. Některým se i zaleskne slzička zklamání u jiných je to projev štěstí a radosti z dosaženého úspěchu.
Mezi ty šťastné patří i Michalka Matušková z dětského souboru Maleníček při SVČ Lipník. Michalka si vyzpívala první místo ve své kategorií, která byla zastoupena velmi silnou pěveckou konkurencí a postoupila na Regionální kolo "O HANÁCKYHO KOHÓTA", které se bude konat 17. března 2007 v Prostějově.
Blahopřejeme nejen Michalce, ale všem postupujícím soutěžícím a přejeme jim v regionálním kole hodně štěstí.


Pořadatelům děkujeme za nádherné sobotní dopoledne strávené s lidovou písničkou.

Květa Kohoutková, kveta.kohoutkova@seznam.cz

Maleníček, dětský folklorní soubor
Michalka Matušková a její první místo v pěvecké soutěži
Maleníček, dětský folklorní soubor
Michalka a porotkyně
Maleníček, dětský folklorní soubor
Michalka a kamarádky z Lipníku

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 10.03.2008 v 23:11 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA