HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Program festivalu Poodří Františka Lýska

Proskovice, Stará Ves nad Ondřejnicí a Jistebník
PROSKOVICE

25. dubna

Zahájení festivalu
(ZŠ Ostrava-Proskovice - 10.00 hodin)
pěvecký sbor ZŠ Ostrava-Proskovice
pěvecký sbor ZŠ Krestova, Ostrava-Hrabůvka
folklorní soubor Malá Ondřejnica, Stará Ves nad Ondřejnicí

26. dubna

Festivalové odpoledne
(restaurace "U Psoty" - 14.00 hodin)
pěvecký soubor DAJŠ, Ostrava-Svinov
dětský folklorní soubor Bebek, Ostrava-Proskovice

STARÁ VES NAD ONDŘEJNICÍ

9. května

Staroveské zámecké arkády
(Zámek ve Staré Vsi - 18 hodin)
smíšený pěvecký sbor Lašan Brušperk
dětský pěvecký sbor Hlásek, Havířov
akademický pěvecký sbor VŠB-TUO, Ostrava
pěvecká skupina souboru Nivnička, Nivnice
dětský pěvecký sbor ZŠ Stará Ves

Vernisáž výstavy Fotografií Vítězslava Jurečky "Stromy a voda" - 17 hodin

10. května

Staroveské obecní slavnosti
"Jizda kole obila" - slavnostní objezd veškerých hranic staroveských
(zahájení před zámkem - 11.30 hodin)

Další program slavností
(v areálu zámku od 13.00 hodin)

folklorní soubory:
Malá Ondřejnica, Stará Ves nad Ondřejnicí
Ondřejnica, Stará Ves nad Ondřejnicí
Nivnička, Nivnice
Holúbek, Ostrava-Zábřeh
Grunik, Ostravice
Mostar, Brezno (Slovenská republika)

spoluúčast:
žáci MŠ a ZŠ Stará Ves nad Ondřejnicí
žáci ZUŠ Brušperk
dechová hudba "Zámecká kapela", Stará Ves nad Ondřejnicí

STARÁ VES NAD ONDŘEJNICÍ

20. června

Folklorní večer na zámku
(nádvoří zámku - 18.00 hodin)

zahraniční soubor, host MFF Frýdek-Místek 2008
Lašský soubor písní a tanců Ondřejnica, Stará Ves nad Ondřejnicí
Cimbálová muzika Ondřejnica

Vernisáž výstavy "Pomocníci našich předků"

JISTEBNÍK

21. červen

Náves Jistebnických zpěváčků
(koncert dětských pěveckých souborů - 16.00 hod.)

Štývarův dětský sbor, Třinec
dětský pěvecký sbor Čtyřlístek, Dolní Lhota
chlapecký sbor, Stěbořice
pěvecký sbor gymnázia Olgy Havlové, Ostrava-Poruba

Spoluúčast - Dechový orchestr mladých, Jistebník
ukončení a závěr festivalu

Věra Závidčáková
Vera.Zavidcakova@seznam.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 23.04.2008 v 23:42 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA