HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Folklorní odpoledne - Verbíři

Akce se koná 14. června 2008 od 15 hodin v městské části Brno Slatina a Přemyslově náměstí
Brno
"FOLKLORNÍ ODPOLEDNE ANEB SETKÁNÍ NEJLEPŠÍCH VERBÍŘŮ SLOVÁCKA"
Dne 14. června se v Městské části Brno Slatina uskuteční pro Brno ojedinělá folklorní akce. Pozvánku na vystoupení přijalo 35 nejlepších Verbířů Slovácka, kteří předvedou, jak nádherný tanec Verbuňk je.


Prostřednictvím akce chceme předvést tento tanec obyvatelům Brna a okolí a přispět tak k jeho propagaci, k níž se stát, při podání žádosti na UNESCO zavázal. Svoji účast přislíbili zástupci všech šesti regionů a to ze
Strážnicka, Kyjovska, Hanáckého Slovácka, Horňácka, Uherskohradišťska a Podluží. Jedná se o nejlepší verbíře Slovácka, finalisty Soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku na Mezinárodním folklorním festivalu ve Strážnici. Verbíři v takovémto uceleném programu vystupovali pouze třikrát a to v Břeclavi, ve Strážnici a na Slovensku.

Vystoupení verbířů obohatí v doprovodném programu výstupy folklorních souborů. Představí se soubor Líšňáci z Brna Líšně s písněmi a tynci z Brněnska, Májek z Brna s tanci z Valašska, OldStras Břeclav předvede Slovensko, dětský folklorní soubor Iskérka a mužácký sbor z Moravského Žižkova. Vystupující budou doprovázet CM Burčáci, CM Olina Kurečky a CM zůčastněných souborů. Po skončení všech vystoupení bude program pokračovat besedou u cimbálu.

Akce se bude konat pod záštitou hejtmana jihomoravského kraje Stanislava Juránka a primátora statutárního města Brna Romana Onderky.

TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU
Michal.Vecera@seznam.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Brno
Zveřejněno 07.06.2008 v 21:51 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA