HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

XI. ročník cyklu letních folklorních večerů F SCÉNA 2008

Brno 26.6. - 26.7.2008
Tisková informace
Myšlenka vytvořit cyklus letních folklorních byla vedena snahou rozšířit nabídku brněnského kulturního kalendáře v letních měsících. Proto Brňanům a návštěvníkům jihomoravské metropole nabízíme možnost seznámit se s lidovými tradicemi (hudbou, písněmi, tanci a zvyky), s rozmanitostí a krásou českého, moravského a slovenského folkloru, ale i s lidovými tradicemi jiných zemí.
Projekt F SCÉNA je již od počátku zahrnut do komplexu Brněnského kulturního léta, jež je pořádáno Brněnským kulturním centrem. Je i jedním z členských festivalů Folklorního sdružení České republiky. F SCÉNA je realizována formou pěti prodloužených víkendů (čtvrtek, pátek, sobota), kdy každý víkend (tedy tři večery po sobě následující) vystupuje jeden folklorní soubor. Slavnostní zahajovací představení se koná od roku 2001 v areálu nádvoří hradu Špilberk, všechny ostatní pořady v historickém centru města Brna na nádvoří Staré radnice - vždy ve 20.30 hodin za každého počasí. Jednou za pět let se i závěrečné představení F SCÉNY koná na nádvoří hradu Špilberk.
F Scéna
Hlavními organizátory letošního ročníku jsou Armáda ČR, Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ, Brněnské kulturní centrum, Folklorní sdružení JÁNOŠÍK Brno a Folklorní sdružení ČR Praha. Nad celou akcí převzal záštitu primátor statutárního města Brna Roman Onderka a ředitel Ředitelství personální podpory plk. Pavel Rybák. Projekt se uskuteční za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Jihomoravského kraje a statutárního města Brna.
Nabízíme Vám tato představení:
26. 6. VUS ONDRÁŠ (Brno), SOLÁŇ (Rožnov p/R) Brno - nádvoří hradu Špilberk(slavnostní zahájení)
27. - 28. 6. SOLÁŇ (Rožnov p/R) Brno - nádvoří Staré radnice
1. - 5. 7.(úterý až sobota) HORYTSVIT (Lvov, Ukrajina) Brno - nádvoří Staré radnice
10. - 12. 7. BŘECLAVAN (Břeclav) Brno - nádvoří Staré radnice
17. - 19. 7. URPÍN (Banská Bystrica, Slovensko) Brno - nádvoří Staré radnice
24. - 26. 7. VUS ONDRÁŠ Brno - nádvoří Staré radnice

(začátky všech představení ve 20.30 hod. - za každého počasí)
V areálu hradu Špilberk a Staré radnice je zajištěna možnost zakoupení občerstvení a upomínkových předmětů a suvenýrů (CD, MC, keramika, výrobky z kůže, pletené zboží, výrobky ze dřeva, paličkované krajky a jiné výrobky s lidovou tématikou).

VSTUP NA VŠECHNA PŘEDSTAVENÍ ZDARMA

Kontakt: VUS ONDRÁŠ, Štefánikova 53a, Brno, tel.: +420 973 442 820,
e-mail: hurakova@vusondras.cz
Pořadatelé:
Armáda České republiky - Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ - Brněnské kulturní centrum - Folklorní sdružení JÁNOŠÍK Brno - Folklorní sdružení ČR Praha - Muzeum města Brna

Partneři:
AGRIS, spol. s r.o. - AGRO Brno - Tuřany, a.s. - Art Lighting Production, s.r.o. - Avalanche Vision, s.r.o. - Brněnské komunikace a.s. - CARDION, s.r.o. - Dopravní podnik města Brna, a.s. - DUB 3000, a.s. - ECOLAB HYGIENE, s.r.o. - ETV SECURITY, s.r.o. - FOTEX PLUS, a.s. - Freemont s.r.o. - HOBAS CZ spol. s r.o. - HUTIRA - BRNO, s.r.o. - JAPEZ, spol. s r.o. - MITO CZ s.r.o. - MK CETR, s.r.o. - Pramacom Prague, spol. s r.o. - První brněnská strojírna Velká Bíteš, a.s. - První Elektro, a.s. - R E C, spol. s r.o. - Stanislav Mádl - Váš vinař - Starobrno, a.s. - Šetra, spol. s r.o. - Teplárny Brno, a.s. - TIPA Telekom plus, a.s. - Trade FIDES, a.s. - TREXIMA, spol. s r.o. - TTC TELEKOMUNIKACE, s.r.o. - Vinné hospodářství Krumvíř - Vinné sklepy Lechovice, spol. s r.o. - Vojenská lázeňská a rekreační zařízení - Vojenské lesy a statky ČR, s.p.

Mediální partneři:
Český rozhlas Brno - Radio Proglas - SNIP & CO, s.r.o.

Projekt je realizován za finanční podpory:
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy - Jihomoravský kraj - Statutární město Brno - odbor kultury

Brno, 24. června 2008

Hana Maděrová
komunikace s veřejností VUS ONDRÁŠ
tel.: +420 603 423 496
maderova@vusondras.cz

F Scéna
Plakát

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: F Scéna
Zveřejněno 24.06.2008 v 02:57 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA