HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

FOLKLOR BEZ HRANIC OSTRAVA 2008

XI. ročník - Festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí
Mezinárodní folklorní festival Folklor bez hranic
plakát
Ve dnech 11. - 15. srpna 2008 pořádá občanské sdružení Společnost pro kulturu a umění v Ostravě spolu se Souborem lidových písní a tanců Hlubina festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí Folklor bez hranic Ostrava 2008. Spolupořadateli jsou Folklorní sdružení ČR, Folklorní sdružení Ostrava, Komorní scéna Aréna, Lidová konzervatoř v Ostravě, Dům kultury Poklad v Ostravě-Porubě spolu se Střediskem volného času Korunka v Ostravě -Mariánských Horách.
Záštitu nad festivalem převzal primátor města Ostravy Petr Kajnar a hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský.
Festival se uskuteční za finanční podpory Statutárního města Ostravy, Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Folklorního sdružení ČR a městských obvodů Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava-Jih, Ostrava Mariánské Hory a Hulváky a Ostrava-Poruba.
Partneři : OSA, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska , ACR/Alfa, Borovice- informační centrum, Klub českých turistů, Turistická prezentace, Dětská tisková agentura, Radio Proglas, Zlaté stránky
Sponzoři : KIMEX GROUP, Budvar a Kofola.
Hlavním mediálním partnerem je Česká televize Ostrava a dalšími mediálními partnery Český rozhlas Ostrava a Mladá fronta Dnes.
Kromě folklorních souborů a muzik z Ostravy (Hlubina, Hlubinka, Slezský soubor Heleny Salichové, Ševčík, Holúbek, Luluďori, Kotek, Cvrčci, Šlahorek, Vrobelci) se festivalu zúčastní DFS Červánek z Hradce Králové a soubory z Thajwanu, Nového Zélandu, Ruska, Slovenska a Maďarska.
Festival zahájí primátor města Ostravy v pondělí 11. srpna ve 14.00 hodin přijetím zástupců zúčastněných souborů v Nové radnici, kde bude rovněž instalována výstava fotografií z minulého festivalového ročníku. Výstava potrvá do 31. srpna 2008. Ostravané se potěší téhož dne od 16. hodin na promo festivalových vystoupeních na Jiráskově náměstí v centru města, na Masarykově náměstí a na dalších místech. Slavnostní festivalový koncert začne v 19.30 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě vystoupením hostitelského souboru Hlubina a zahraničních hostů festivalu.
Mezinárodní folklorní festival Folklor bez hranic
Druhý festivalový den, úterý 12. srpna, zahájí v 10.30 hod. vystoupení souborů v Centru pro osoby se zdravotním postižením - Čtyřlístek v Ostravě -Muglinově a v Domovech důchodců Syllabova a Petruškova. Program bude pokračovat od 16.30 hodin na prostranství před K-Triem v Ostravě-Jihu a ve 20.00 hodin setkáním souborů v K-Triu.
Ve středu 13. srpna patří festivalový program koncertu na Mariánskohorském náměstí v Ostravě-Mariánských Horách opět od 16.30 hodin. V 19.00 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě připravujeme pořad Život jako píseň, hold jubilantům L.Janáčkovi, Z.Kyselé, I.Stolaříkovi a J. Rokytovi. Hostem pořadu bude Jarmila Šuláková a muzika Soláň.
Mezinárodní folklorní festival Folklor bez hranic
Čtvrtý festivalový den patří městskému obvodu Ostrava-Poruba a vystoupení v Lázních Klimkovice.
Festivalový průvod vyjde od Domu kultury Poklad v Ostravě - Porubě k pódiu na Hlavní třídě a koncert začne opět od 16.30. hod. na pódiu u kruhového objezdu Ve 20.00 hodin se představí některé kolektivy na kolonádě v Lázních Klimkovice. Závěrečný pátý festivalový den bude patřit obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Průvod souborů projde od 16.00 hodin centrem města. Účinkující i diváci mohou s průvodem dojít na Slezskoostravský hrad, kde od 17.00 hodin vystoupí dětské folklorní kolektivy a v 18.00 hodin se uskuteční závěrečný festivalový koncert. Bohaté občerstvení bude součástí příjemně stráveného večera.
Mezinárodní folklorní festival Folklor bez hranic
Pro účinkující soubory je připraven i doprovodný program, jako vyjížďka na věž Nové radnice, návštěva Pivovaru Ostravar, Hornického muzea či Zoologické zahrady.
Pořadatelé věří, že připravené programy oživí letní atmosféru města a městských sídlišť a zpříjemní obyvatelům Ostravy letní dny a podvečery.
Kontakt :
Kateřina Macečková, prezidentka festivalu, mobil:728 103 742,
e-mail:maceckova@centrum.cz
Renáta Huserová, tajemnice festivalu : tel : 596 130 622, fax : 596 114 585,
mobil 724 177 722, e-mail : huserova@seznam.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

16.08.2008 v 09:18Jindra Vávrová

Shlédla jsem po dva dny koncerty. Líbilo se mi vše. Mám jen připomínku, že byla malá informovanost v jednotlivých obvodech. Letáčky by zajistily větší účast.


Zveřejněno 11.08.2008 v 23:50 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA