HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Setkání muzikantů v Bílých Karpatech bude plné
dobré muziky

Valašské Klobouky 15. až 17. srpna 2008
Tisková zpráva
Uprostřed léta se Valašsko rozezvučí lidovým tónem. Znovu se setkají muzikanti všech žánrů lidové hudby a předvedou to nejlepší, čím je hudební múza obdarovala. Dechovky, cimbálovky, pěvecké sbory, taneční soubory a folklorní sdružení se o víkendu od 15. do 17. srpna 2008 přijedou v hojném počtu představit do Valašských Klobouk, vždyť právě zde se bude odehrávat již VI. ročník Mezinárodního hudebního a folklorního festivalu Setkání muzikantů v Bílých Karpatech. Setkávat se však mohou nejen hudebníci, tanečníci a zpěváci, ale také vy, návštěvníci a posluchači dobré muziky! Přijďte načerpat sílu s radostí a elánem sršícího festivalu, který vás jistě zahřeje na srdci.
Jako již tradičně se bude festivalové dění paralelně odehrávat ve dvou centrech, a to ve Valašských Kloboukách, sousedním Brumově-Bylnici a v neděli od 1000 i v Lázních Luhačovice, kde vystoupí v rámci festivalu dechová hudba Tofgräber-Kapelle z Holandska a slovenský folklorní soubor Žofia. Vystupující kapely a soubory se budou představovat publiku v jednom i druhém městě. Obě centra festivalu jsou pro návštěvníky vysoce atraktivní a okouzlující svou bohatou historií. V kombinaci s krásným srpnovým sluníčkem se jedná o harmonii vskutku přitažlivou.
Festival je připravován s pečlivostí organizátorů a záštitu nad ním převzal poslanec Poslanecké sněmovny parlamentu ČR Josef Smýkal, který je zároveň prezidentem Setkání muzikantů. Letošní ročník nabídne opět lákavý program s pestrou škálou melodií. Aktivně se zapojí na stovky muzikantů a zpěváků. K dobré náladě svým hudebním umem přispějí domácí muziky, jako dechové hudby Dúbravanka, Valaška a cimbálovka Píšťalenka . Festivalový program připravuje pro návštěvníky také některé exotické překvapení.
Festival odstartuje v pátek 15. srpna, kdy ve 14 hodin zahájí Český rozhlas Brno ze svého improvizovaného studia na Městském úřadě Valašské Klobouky přenos s řadou vzácných hostů v pořadu Randes-vous z Valašských Klobouk. V průběhu festivalu pak bude ČRo vysílat řadu přímých vstupů. Páteční večer bude patřit především chrámové hudbě v kostele Povýšení sv. Kříže a koncertu hudebních skupin na náměstí.

V sobotu se po celý den bude Setkání muzikantů odehrávat ve svižném tempu. Není divu, vždyť na pořadu dne je náročný maratón hudeb. Náměstí bude hostit promenádní koncert s hlavním děním všech kapel, v kulturním domě Klobučan se budou ochutnávat moravská vína podbarvená tóny cimbálu a houslí a večer bude příležitost pěkně si zatančit na taneční zábavě. Ještě předtím se však všichni vystupující muzikanti sejdou naráz na pódiu při společném vystoupení. Nelze opomenout skvostnou tečku za pestrým dnem, tedy velký ohňostroj.

Neděle coby závěrečný den nebude programově nijak chudší. Náměstí ve Valašských Kloboukách bude hostit promenádní koncert s řadou známých tváří, včetně souborů ze zahraničí a festival pak v podvečer utichne po koncertu na rozloučenou.
Jestli máte rádi veselé melodie lidové hudby, jestli si rádi zanotujete známá slova a aspoň lehce se pohupujete do taktu, jestli máte rádi přátelská setkání, pak právě pro vás je Mezinárodní hudební a folklorní festival Setkání muzikantů v Bílých Karpatech to pravé.

Přijďte se pobavit, poslechnout příjemnou hudbu a dobře si zatančit.
Přijďte se seznámit s folklorem jiných regionů a zemí.
Přijďte se setkat se svými přáteli i s muzikanty, kteří se na vás těší.
Přijďte na Setkání muzikantů v Bílých Karpatech. Jste srdečně zváni!

SMBK o. s.
Valašské Klobouky

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 15.08.2008 v 12:18 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA