HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Kovářovan tančil a zpíval na Doudlebských dožínkách

V sobotu 6. září se Jihočeský folklorní soubor Kovářovan představil divákům na XI. Doudlebských dožínkách, kam přijel na pozvání souboru Doudleban, s nímž jej pojí dlouholeté přátelství.
Společně s dalšími soubory tak Kovářovan opět po roce přijel se svými písněmi a tanci z národopisné oblasti Kozácka na tuto tradiční akci, jenž je pořádána na oslavu sklizené úrody.
Za hudby a zpěvu i letos jely obcí koňmi tažené ozdobené dožínkové povozy se členy jednotlivých souborů, kteří tak veselými písničkami zvali přihlížející diváky na zahájení programu. Sobotní počasí bylo nadmíru slunečné a tak po příjezdu povozů na Čapák, místa konání dožínek, všichni účinkující rychle chvátali ke stánkům s občerstvením, aby si před vlastním vystoupením svlažili vyprahlá hrdla. Diváci zaujali svá místa v hledišti a po čtrnácté hodině na přírodním parketu zahájil dožínkovou slavnost svým programem a předáním ozdobeného věnce z klasů domácí soubor.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
z vozu dolů
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
ženy na voze
Po skončení jeho vystoupení se již začal připravovat na podium Kovářovan, který nezapomněl na tradiční příjemné překvapení pro své kamarády z Doudlebanu. Oba soubory si již dlouhá léta vyměňují na svých akcích dárky a tak i letos byli diváci v očekávání, s čím Kovářovští přijeli. V proutěném koši se skrývala libě vonící kytice spletená z uzenářských dobrot, kterou Kovářovští darovali svým přátelům ze zbytku "zlaťáků" věnované souborem Doudleban na letošním kovářovském festivalu. Poté se již na parketu rozezněl program s názvem Zvesela do tance, se kterým se Kovářovan při letošních dožínkách představil.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
předání daru
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
na jevišti
Na Doudlebské dožínky zavítal i hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník, jenž poděkoval pořadatelům za udržování lidových tradic v Doudlebech i v Kovářově a vyjádřil radost ze setkávání souborů i diváků, kteří takovéto akce navštěvují.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
Kovářovan s hejtmanem
Chtěli bychom vyjádřit poděkování souboru Doudleban za pozvání a věříme, že se s ním opět setkáme v příštím roce na Jihočeském folklorním festivalu v Kovářově.

manželé Milan a Pavla Škochovi
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Kovářov 398 55
tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.kovarov.cz, www.jfos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 07.09.2008 v 19:50 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA